REKLAMA

Relacja targowa: Warsaw Build 2014 także dla architektów

Źródło: redakcja Archiconnect | 23 wrz 2014 00:19 0

W ostatnią sobotę zakończyły się targi Warsaw Build 2014. W programie wydarzenia, które odbyło się w hali Expo XXI, nie zabrakło również wydarzeń i wystawców z ofertą skierowaną do architektów wnętrz, jak i obiektów budowlanych.

Trwające od 18 do 20 września targi Warsaw Bulid 2014 to impreza w formule business-to-business (B2B) skupiająca profesjonalistów z branży budowlanej i wnętrzarskiej. Sekcje Budowa i Konstrukcja, Okna i Drzwi oraz Projektowanie i Wnętrza miały dawać przegląd oferty dedykowanych dla segmentów rynków.

Organizatorzy targów chcieli stworzyć miejsce spotkań dla architektów, projektantów, producentów, firm budowlanych, handlowych, dystrybutorów oraz wszystkich firm zainteresowanych tematyką budownictwa i wykończenia wnętrz. Ofertę wystawienniczą uzupełniały panele dyskusje i pokazy. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Design, architektura, budownictwo".

Coś z branży dla architektów

Impreza odbywała się w jednej hali centrum wystawowego Expo XXI w Warszawie. W imprezie wzięło udział ponad 70 wystawców, a wśród nich znalazły się takie firmy jak: Rhieznik i Alutherm, Fakro Interstone, Novaglas, Siente oraz Ceramika Paradyż. Swoje stoisko miała też pracownia sztukatorska konserwacji zabytków i detali architektonicznych - Fronton. Odwiedzający mogli też odwiedzić stoisko firmy specjalizującej się kreacją i projektowaniem wnętrz -Prive.

Prezentowano też aranżacyjne stoisko "Nowoczesna Łazienka" które wykonały wspólnie firma WIM z wykorzystaniem elementów wyposażenia takich firm jak Koło, Grohe, Geberit.

Konferencje i wykłady

Jedną z ciekawszych prelekcji wygłosiła prof. dr hab, arch. Ewa Kuryłowicz. Spotkanie z ikoną polskiej architektury i dotyczyło kulis powstawania warszawskiego  Muzeum Historii Żydów Polskich. Wspólnie z prof. Ewą Kuryłowicz poszukiwaliśmy odpowiedzi jak powinna wyglądać współpraca z zagranicznymi architektami i jak zachować tożsamość architektoniczną przy realizacji tak dużych projektów.

Z kolei, architekt wnętrz Krzysztof Ziółkowski opowiadał o zasadach łączenia barw we wnętrzach, wpływie kolorów na odbiorcę oraz optycznym powiększaniu pomieszczeń poprzez odpowiednie zestawienia kolorów. Przedstawił kilka ciekawych realizacji i omówił zastosowane w nich rozwiązania.

W ramach prezentacji przygotowanej przez Polskie Zrzeszenie Płytkarzy można było dowiedzieć się jak oswoić remont w łazience - jak inwestor powinien przygotować się do procesu, o jakich aspektach powinien pamiętać oraz jakie są najczęściej popełniane błędy.

W przypadku projektów łazienek nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, są tylko nieopłacalne - zauważała Agnieszka Plesiak z AK Projects, która prowadziła prezentację.

Ciekawą prezentację przygotował też Zdzisław Sobierajski z firmy Quadur, który przedstawiał możliwości projektowania z wykorzystaniem materiałów kompozytowych. Lekkie i wytrzymałe materiały dają szerokie możliwości wytwarzania form o bardzo oryginalnych kształtach (siedziska lampy wielkogabarytowe), które każdy architekt wnętrz może wykorzystać w swoich projektach.

Przyszłoroczne targi Warsaw Build mają odbyć się razem z polską edycją międzynarodowych targów AquaTherm.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!