REKLAMA

Restauracja Ed Red w Krakowie

Mariusz Golak | 12 lip 2014 00:53 0

Niedawno na gastronomicznej mapie Krakowa pojawił się nowy lokal. Restauracja Ed Red, zaprojektowana przez Jacka Grycaja i Grzegorza Kłosa, łączy surową industrialność z lokalnym klimatem.

Restauracja Ed Red powstała we wnętrzach dawnego lokalu Metropolitan przy ulicy Sławkowskiej 3 w Krakowie. Jej projekt to efekt wspólnej pracy Jacka Grycaja z pracowni Grycaj Design oraz właściciela lokalu, Grzegorza Kłosa. Styl wnętrza można określić mianem dość surowego, a dominującymi w nim materiałami są – drewno, metal, szkło i skóry.

Chcieliśmy połączyć elementy modnego obecnie we wnętrzarstwie stylu industrialnego z krakowskim klimatem, unikając jednocześnie jego charakterystycznej ciężkości. Restauracja położona jest w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego, dlatego w nawiązaniu do lokalnych tradycji, wszystkie elementy drewniane są olejowane, lampy pochodzą z odzysku, a podłogę pokrywa dębowy parkiet przedwojenny – mówi Grzegorz Kłos, właściciel i współautor projektu.   

Atmosferę wnętrza kształtują: drewniany parkiet i meble, skóra, szkło, ciepłe oświetlenie i industrialne elementy. Źródłem światła są zarówno duże okna wychodzące na ulice Sławkowską i Tomasza, jak też industrialne lampy o regulowanej wysokości.

Podstawę wystroju stanowią stoły z zaokrąglonymi blatami, wykonane z olejowanego drewna. Zestawiono z nimi drewniane krzesła oraz skórzane kanapy z brązowymi i ciemnoniebieskimi obiciami. 

Wnętrze zaprojektowane zostało nieco ascetycznie. Dominują w nim różne odcienie brązów złamane dodatkami w kolorze morskim i niebieskim. Całość dopełniają elementy okuć przejść, baru, wieszaki oświetleniowe wykonane z surowej stali – mówi Jacek Grycaj z Grycaj Design. 

Charakterystycznymi elementami lokalu, które podkreślają jego industrialny charakter, są: wielka szafa chłodnicza, zamontowany w pierwszej sali metalowy element inspirowany dźwigiem suwnicowym, a także przeszklona, otwarta kuchnia, która daje możliwość podglądania „na żywo” pracy kucharzy.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!