REKLAMA

Rewitalizacja Zamku Topacz

mg | 10 gru 2015 12:08 0

Kończy się rewitalizacja kompleksu rekreacyjno-hotelowego Zamek Topacz, zlokalizowanego w Ślęzie, 3 km od Wrocławia. Obiekt działa od 2011 roku. Do tej pory przyjmował gości w 4 odrestaurowanych budynkach. W styczniu 2016 roku dołączy do nich najważniejszy budynek – Zamek Topacz.

Zamek to najważniejszy element zabytkowego kompleksu. Powstanie tu 9 nowoczesnych pokoi w standardzie 5-gwiazdkowym. Będzie też sala konferencyjna z kominkiem i tarasem. Odrestaurowana została także przyzamkowa kaplica, w której odprawiane będą wyjątkowe ceremonie. Nie zabrakło też restauracji połączonej z przestronnym patio z widokiem na staw, plażę i rozległy park. Zamek, który powstał prawdopodobnie w XIV wieku, został odnowiony pod okiem konserwatora zabytków.

Poza luksusowymi 9 pokojami i restauracją, w Zamku powstanie też butikowe SPA, połączone ze strefą saun i basenem, które oferować będzie szeroką paletę zabiegów relaksacyjnych, zdrowotnych i upiększających. Idea butikowego SPA jest odpowiedzią na rosnącą liczbę obiektów hotelarskich świadczących usługi SPA.

Podstawą funkcjonowania hotelu, która determinuje jego sukces, czyli pozyskanie i utrzymanie klienta, jest jakość usług. I mówimy tu o jakości na każdym poziomie. Od recepcji, przez restaurację, po miejsca, w których świadczone są usługi dodatkowe, jak np. SPA. Nie sztuką jest bowiem wybudować wielki hotel, z mnóstwem gabinetów SPA, jeśli nie będziemy w stanie zapewnić gościom odpowiedniego, indywidualnego podejścia. A tego wymaga coraz więcej klientów, którzy odwiedzają obiekty SPA, po to, by szybko i luksusowo się zregenerować – powiedział Andreas Wierus, dyrektor generalny Zamek Topacz.
 
Projekt przebudowy Zamku Topacz powstał we wrocławskiej pracowni Major Architekci. Obecny obiekt składa się z czteropiętrowej wieży gotyckiej, wieży klatki schodowej oraz renesansowego skrzydła mieszkalnego Na poziomie piwnic budynek rozbudowano o strefę SPA i basen. Dzięki temu historyczna bryła nie została naruszona. Ze współczesnych obiektów dobudowane zostały – kuchnia przy wieży gotyckiej i bar przy skrzydle mieszkalnym.

Twórcy projektu położyli duży nacisk na zastosowanie naturalnych materiałów. W obudowach otworów okiennych i drzwiowych użyto piaskowiec, cegłę – w gotyckiej wieży. Elewacje części rozbudowywanych oraz tarasy wykończono płytami z piaskowca, a ściany oporowe – łupkiem kwarcytowym.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!