REKLAMA

Rewolucyjna aplikacja, która ułatwi pracę architektom i projektantom

ps | 21 sty 2015 11:55 0

Architekci i designerzy zyskali właśnie nowe narzędzie, za pomocą którego będą mogli w szybki i prosty sposób pokazać swoje pomysły klientom. Nowa aplikacja Intiaro ma dostęp do kilku tysięcy mebli i dodatków oraz umożliwia ich prezentację w dowolnym wnętrzu.

Intiaro – prosty sposób na prezentację

Aplikacja ma wspierać architektów i designerów w ich codziennej pracy. To największy już w Polsce wirtualny katalog mebli i jednocześnie narzędzie do urządzania wnętrz. Wystarczy wybrać dowolne meble i dodatki z katalogu, zeskanować pomieszczenie klienta i pokazać, jak będą się one w nim prezentowały. Wszystko za pomocą tableta, albo smartfona, który posiada systemem Android.

 • Aplikacja pozwala sprawdzić wymiary i porównać kolor oraz fakturę mebli

  Michał Stachowski, prezes firmy Agitive, twórcy Intiaro. Fot. Archiwum
  Michał Stachowski, prezes firmy Agitive, twórcy Intiaro. Fot. Archiwum

  Fot. Archiwum

  Michał Stachowski, prezes firmy Agitive, twórcy Intiaro

  Na początku trzeba ściągnąć aplikację Intiaro na tablet lub smartfon. Następnie wydrukować specjalny znacznik ze strony intiaro.pl i położyć w pokoju, biurze lub pomieszczeniu, które urządzamy. To punkt orientacyjny dla aplikacji. Następnie należy zeskanować znacznik telefonem lub tabletem i przejść do katalogu mobilnych mebli. Z katalogu należy wybrać dowolne meble – sofy, krzesła, szafy, lampy, stoły i dodatki. Obecnie jest ich ponad 1000. Są to nie tylko meble użytkowe, ale też kolekcje znanych projektantów. Architekt może pokazać, jak dowolny mebel będzie wyglądał w domu czy mieszkaniu klienta. Aplikacja pozwala sprawdzić wymiary i porównać kolor oraz fakturę mebli. Przestrzeń jest tu wymierzona z dokładnością do pół centymetra. Intiaro ma być największym wirtualnym katalogiem mebli na świecie. Wystartowaliśmy w grudniu, a już mamy podpisane umowy z 50 polskimi producentami mebli m.in. Balma i Noti. Jesteśmy na finiszu rozmów z Cersanitem i firmą Opoczno. W Polsce będziemy celować w kilkaset firm. Następnie uruchomimy negocjacje z firmami zagranicznymi.

Intiaro to najnowsza aplikacja firmy Agitive, która wykorzystała w aplikacji technologię rozszerzonej rzeczywistości, polegającej na nakładaniu w czasie rzeczywistym grafik 3D na obraz z kamery.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!