REKLAMA

Rozpoczęła się II edycja 4 Design Days. Zobacz co w programie

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 16 lut 2017 08:56 0

Zaczęła się największa w tej części Europy konferencja dotycząca rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Spotkaniom z ikonami towarzyszyć będą targi z udziałem ponad 200 wystawców. Co nas czeka w czasie czterech dni z designem?

W ciągu najbliższych czterech dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkają się architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy, a także wszyscy, którzy cenią sobie dobry design i architekturę.

Kto wśród prelegentów?

Pierwsze dwa dni 4 Design Days (16-17 lutego br.) zaplanowano z myślą o profesjonalistach
z kraju i zagranicy. Przedmiotem dyskusji architektów, projektantów, ale także przedstawicieli biznesu będą m.in. wpływ architektury na konkurencyjność przedsiębiorstw czy wizerunek współczesnych miast. W dyskusjach udział wezmą goście z całego świata, m.in.: Didier Fiuza Faustino, architekt pracujący nad relacjami między ciałem i przestrzenią, Oliver Heath, ekspert
w dziedzinie projektowania zrównoważonego, Hans Ibelings, krytyk architektury i pisarz, Rob Reinders, odpowiedzialny za design hoteli Marriott, Renato Rizzi, autor projektu m.in. Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Joachim Schuessler, projektant wieżowców, m.in. Mennica Legacy Tower w Warszawie.

Wśród ekspertów znajdą się również: Jacek Chrzanowski, główny projektant supersamochodu Syrma Hypersport Concept; Dominika Drezner, laureatka prestiżowej nagrody Red Dot; Jan Kochański, zdobywca wyróżnienia Wallpaper Design Awards 2014; Tomasz Konior, autor ponad 100 obiektów, m.in. Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach; Łukasz Kos, architekt, współzałożyciel Pracowni Four o Nine z Szanghaju; Ewa Kuryłowicz, wiceprezes Kuryłowicz & Associates; Kamil Laszuk, projektant i muzyk, absolwent Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; Marek Mielnicki, właściciel Boxme Steel Tailors; Jan Strumiłło, absolwent studiów podyplomowych MAS na uczelni ETH w Zurychu; Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury; Szymon Wojciechowski, prezes zarządu APA Wojciechowski; Oskar Zięta, architekt, designer, artysta i innowator.

Spodek w centrum uwagi

W centrum uwagi tegorocznych 4 Design Days znajdzie się Spodek. W piątek (17 lutego) na antresoli hali odbędzie się debata pt. Spodek – jak zmodernizować ikonę modernizmu. O tym, jakiego Spodka chcą mieszkańcy Katowic i dokąd zmierza legendarna hala, dyskutować będą eksperci, architekci, specjaliści z dziedziny designu i wzornictwa, przedstawiciele miasta i zarządcy obiektu oraz sponsorzy – partnerzy modernizacji Spodka. Swój udział w panelu potwierdzili m.in.: Agnieszka Kaczmarska – prezes SARP; Tomasz Konior – architekt, Konior Studio; Przemo Łukasik – architekt, Pracownia Medusa Group; Józef Madej – architekt, Musk Collective Design oraz Stanisław Podkański – doradca prezydenta miasta ds. architektury i urbanistyki, architekt miejski.

4 Design Days dla profesjonalistów to także szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in.: Property Forum Katowice 2017 (regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych), Housemarket Silesia Forum 2017 (poświęcone regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu), a także Forum Branży Meblowej. Spotkania w gronie ekspertów zwieńczą gale rozdania nagród branżowych, w tym: Property Design Awards 2017 dla najlepszych nieruchomości i wnętrz komercyjnych w Polsce; Meble Plus – Produkt 2017 dla najlepszych mebli, materiałów i akcesoriów meblowych w sezonie 2017, czy Housemarket Silesia Awards 2017 dla najlepszych projektów mieszkaniowych, które zostały zrealizowane na Śląsku
w ostatnim roku.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!