REKLAMA

Ruszyła budowa domu jedynie z ekologicznych materiałów

ps | 16 lip 2015 13:55 0

Modelowy dom w Potoczku w Kotlinie Kłodzkiej powstanie z drewna, słomy, gliny i konopi. Celem inicjatorki projektu architektki Weroniki Siwiec jest przyczynienie się do popularyzowania naturalnych technologii w architekturze.

Do współpracy przy projekcie zostali zaproszeni architekci z Mech.Build - Anka Zawadzka i Jan Dowgiałło, działający w duchu zrównoważonego projektowania blisko natury. Zaprojektowany przez trójkę architektów budynek łączy nowoczesną, świeżą formę z tradycyjnymi materiałami i wysoką jakością. Słoma zapewnia doskonałą izolacyjność, a gliniane tynki, filtrując powietrze, stwarzają przyjemny i zdrowy mikroklimat we wnętrzu domu. Niewielka powierzchnia (35m2) dzięki dobremu zaprojektowaniu zapewni komfortową przestrzeń do życia dla dwóch osób.

Dom realizowany jest w Potoczku, malutkiej wsi w Kotlinie Kłodzkiej, w sercu Sudetów.

Budowa rozpoczęła się w połowie czerwca, a jej zakończenie, planowane jest na pierwsze dni sierpnia.

Weronika Siwiec zainicjowała projet Budujemy dom razem ze Stasiem Kamionką w maju 2014 roku. Jest absolwentką Wydziału architektury Politechniki Warszawskiej i obecnie studentką Wzornictwa na aSP w Warszawie. Projekt Budujemy dom realizowany jest w ramach pracy magisterskiej. Jest członkinią ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego.

Mech build, czyli architekci Anka Zawadzka i Janek Dowgiałło zostali zaproszeni przez Weronikę do współpracy przy projekcie w listopadzie 2014. Działają na polach architektury naturalnej, zrównoważonego designu, urbanistyki i interwencji przestrzennych. Są członkami ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!