REKLAMA

Sander Mulder - inspiracje Dalekim Wschodem

| 20 lut 2014 06:48 0

Sander Mulder będzie największą gwiazdą trzeciego dnia targów Arena Design 2014. W Poznaniu 20 lutego br. holenderski projektant poprowadzi wykład, którego tematem będą możliwości i zagrożenia związane z projektowaniem w dobie wytwarzania cyfrowego.

Sander Mulder urodził się w 1978 roku. W 2002 roku ukończył Design Academy w Eindhoven, po czym zdecydował się na uruchomienie własnej pracowni projektowej w mieście Veldhoven. Projekty sygnowane jego nazwiskiem noszą silne piętno funkcjonalności, ale i niebanalnych rozwiązań technicznych. Wyraziste formy łączone z subtelnymi szczegółami to znaki rozpoznawcze jego prac. Do tego dochodzi wyraźna inspiracja formami archetypicznymi, które zostają przetworzone na bazie oryginalnych pomysłów.

Pracownia Sandera Muldera specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu mebli i oświetlenia, ale także całych wnętrz. Wiele z tych projektów to limitowane serie.

Na szczególną uwagę zasługuje choćby niezwykła lampa wisząca o nazwie Carat, która zbudowana jest z 9 jednakowych elementów, dzięki czemu powstała skomplikowana bryła o 36 ściankach. Specjalne zewnętrzne wykończenie sprawia, że ​​błyszczy ona w ciemności niczym szmaragd, zaś odblaskowe wykończenie w środku optymalizuje oświetlenie.

W portfolio Sandera Muldera przyciąga wzrok również zgeometryzowane krzesło przewrotnie nazwane krzesłem Pitagorasa, stechnicyzowana szafka modułowa nazwana Pandorą (brawa za inteligentne nawiązania do greckiej mitologii), która została zainspirowana… kontenerami przewozowymi. O dziwo, ta ostatnia, mimo swojej pozornej ciężkości, bez problemu daje się ustawiać w różnych konfiguracjach.

Zresztą mitologiczne inspiracje w przypadku prac Sandera Muldera widoczne są na każdym kroku. Lampy Cyklopi czy Eureka to tylko niektóre z nich… A wątki zaczerpnięte z kultury Dalekiego Wschodu? One także są obecne.

Wszyscy, których zachwyciły prace Sandera Muldera, koniecznie powinni poznać człowieka, który je stworzył. Najbliższa okazja już dziś. Poznań, 20 lutego br., godz. 14.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!