REKLAMA

Siedziba firmy jak dom jednorodzinny

ps | 05 marz 2015 13:32 0

Przygotowania takiej koncepcji podjęli się architekci z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL. Efektem prac jest projekt niezwykłej bryły – domu biurowego.

 

 • Otoczenie domu biurowego to sopocki nadmorski krajobraz

   

  Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL
   
  Stąd też, głównym założeniem projektu było stworzenie budynku, który swoim kształtem będzie swobodnie nawiązywał do nadmorskich form przyrody. Meandrujący kształt nasuwa na myśl skojarzenia z prądami morskimi, nieregularnymi falami morskich, które w ruch wprawia wiatr.
   
  Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL

  Nadmorski krajobraz był doskonałą inspiracją podczas tworzenia tego projektu. Wykorzystaliśmy nawiązania do charakterystycznych elementów nadmorskiego krajobrazu. Wartym wspomnienia elementem jest odniesienie do gry świateł i wody – refleksyjnych odbić światła w tafli wody, które mają swoje odzwierciedlenie w lustrzanym suficie parteru budynku. 
 • Efektem współpracy z inwestorem było stworzenie koncepcji nierównomiernej bryły w stonowanej, ale jednocześnie mocno kontrastującej kolorystyce. Dlatego też dominuje biel przełamana czarnymi elementami, które podkreślają wybrane fragmenty budynku. Na uwagę zasługują również liczne przeszklenia, których celem jest maksymalne doświetlenie wnętrza.
 • Dom biurowy to przede wszystkim mocna, dynamiczna forma, gdzie nawiązania do fal morskich czy „gry” wody z piaskiem przejawiają się w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!