REKLAMA

"Siemens Future Living Award" – konkurs dla architektów

Mariusz Golak | 23 maj 2014 08:24 0
zdjecie siemens.jpg

Firma Siemens zaprasza biura projektowe, studia kuchenne, niezależnych architektów oraz projektantów do udziału w drugiej edycji konkursu "Siemens Future Living Award". Jego tematem jest projekt kuchni przyszłości.

Jak w przyszłości zmieni się przestrzeń kuchni? Na tak postawione pytanie odpowiedzi będą poszukiwali projektanci, którzy przystąpią do konkursu ogłoszonego przez markę Siemens.

Konkurs "Siemens Future Living Award" jest doskonałą okazją do tego, by stworzyć wizję przestrzeni mieszkalnej i kuchennej, uwzględniając jej najważniejsze funkcje. Z niecierpliwością oczekujemy na projekty konkursowe, których źródłem inspiracji będą innowacje, tak silnie wpisane w filozofię marki Siemens – komentuje Anna Drozdowska, head of brand communication w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Prace konkursowe należy nadsyłać do końca października 2014 roku. Najlepsze projekty wybierze siedmioosobowe jury ekspertów w dziedzinach designu, architektury, projektowania wnętrz, mody i prasy brażowej:
- dr Krystyna Łuczak-Surówka (historyk i krytyk wzornictwa, przewodnicząca jury),
- Małgorzata Rygalik (projektantka),
- Mirosław Nizio (architekt),
- Anna Paszkowska-Grudziąż (architekt wnętrz),
- Dorota Wróblewska (producentka pokazów, promotor mody),
- Ewa Trzcionka (redaktor naczelna "Design Alive"),
- Konrad Birek (szef kuchni).

Prace będą oceniane pod kątem innowacyjności i oryginalności proponowanych rozwiązań, odpowiedzi na wyzwania współczesności, formy użytkowej oraz ich wartości merytorycznej i estetycznej, a także aspektów ekologicznych. Zwycięzca konkursu otrzyma 15 tys. zł, zdobywca drugiego miejsca – 7 tys. zł oraz innowacyjną płytę indukcyjną marki Siemens, zaś autor projektu, który zdobędzie trzecie miejsce – 3 tys. zł. Jury przyzna również wyróżnienia w postaci sprzętów z linii śniadaniowej Siemens Sensor for Senses.

Terminy:
- do 31 października 2014 roku - nadsyłanie prac konkursowych,
- styczeń 2015 rok - wręczenie nagród podczas gali finałowej.

 Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.future-living-award.pl.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!