REKLAMA

"Siemens Future Living Award" – trzecia edycja konkursu

mg | 24 sie 2015 14:28 0

Jak będzie wyglądał świat za 30 lat? Jak zmieni się otaczająca nas rzeczywistość?  – odpowiedzi na tak postawione pytania będą poszukiwali uczestnicy trzeciej edycji konkursu „Siemens Future Living Award”, organizowanego przez markę Siemens . By wziąć w nim udział, należy przygotować interdyscyplinarny projekt przedstawiający wizję życia za kilka dekad.

W tym roku organizatorzy konkursu "Future Living Award" podjęli decyzję o rozszerzeniu jego formuły. Tym samym od 2015 roku "Future Living Award" łączy różne dziedziny – nie tylko design, ale również urbanistykę, naukę oraz humanistykę przyszłości. Zadaniem postawionym przed uczestnikami będzie zaprezentowanie swojej wizji życia w 2045 roku. Konkurs kierowany jest do biur projektowych, pasjonatów fotografii i filmu, niezależnych architektów oraz studentów kierunków wzorniczych, projektowych, architektonicznych i humanistycznych. Trzecią edycję konkursu "Future Living Award" objęły swoim patronatem: Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechnika Warszawska i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bardzo nas cieszy, że już trzeci raz będziemy mieli możliwość obserwowania i oceniania prac nadsyłanych na konkurs "Siemens Future Living Award". Wszystkie poprzednie projekty zachwycały innowacyjnością, funkcjonalnością i pomysłowością. Zachwycające są źródła inspiracji artystów, projektantów i designerów, które tak śmiało wpisują się w filozofię i estetykę marki Siemens – mówi Anna Drozdowska, Head of Brand Communication w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Prace konkursowe nadsyłać będzie można do końca października 2015 roku. Do siedmioosobowego jury oceniającego projekty w tym roku dołączyły znane autorytety z nowych dziedzin. Najlepsze projekty wybiorą eksperci w dziedzinach designu, architektury, projektowania wnętrz, fotografii:

– dr Krystyna Surówka-Łuczak – historyk i krytyk wzornictwa (przewodnicząca jury),

– prof. Anna Giza-Poleszczuk – humanistyka cyfrowa,

– Robert Majkut – architektura użytkowa,

– Grzegorz Niwiński – architektura przestrzeni publicznej,

– Jerzy Porębski – architektura przestrzeni publicznej,

– Tomasz Rygalik – design,

– Cezary Ciszewski - dokumentalista, dziennikarz, fotograf.

Zgłoszone prace będą oceniane pod kątem oryginalności i innowacyjności wizji przyszłości, odpowiedzi udzielanych na wyzwania przyszłości i śmiałej predykcji zmian otaczającej nas rzeczywistości za kilka dekad, interdyscyplinarności projektu, wartości merytorycznej i estetycznej pracy, formy użytkowej odpowiadającej przyjętym i opisanym założeniom projektowym oraz atrakcyjności formy zgłoszenia dla szerokiego odbiorcy. Zwycięzca trzeciej edycji konkursu otrzyma 15 tys. zł, laureat drugiego miejsca – 7 tys. zł oraz innowacyjny ekspres do kawy marki Siemens, zaś autor projektu, który zdobędzie trzecie miejsce – 3 tys. zł. Jury przyzna również wyróżnienia w postaci sprzętów z linii śniadaniowej Siemens Sensor for Senses.

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystej "Gali Future Living Award", która odbędzie się w styczniu 2016 roku, oraz na stronie internetowej konkursu: www.future-living-award.pl, na której można zobaczyć projekty dotychczasowych laureatów poprzednich edycji.

Terminarz konkursu:

– 31 października 2015 rok – termin nadsyłania prac,

– listopad 2015 rok – obrady jury, wyłonienie zwycięzców,

– styczeń 2015 rok – wręczenie nagród podczas gali finałowej.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!