REKLAMA

Smart House - nowoczesny i inteligentny dom

Redakcja Archiconnect.pl | 12 kwi 2018 09:01 0

Horyzontalna bryła budynku o powierzchni 516 m kw., została posadowiona na styku dwóch przestrzeni – otwartej polany i młodego lasu mieszanego. W ten sposób podzielono działkę na strefę dojścia: północno-wschodnią, oraz strefę dzienną: południowo-zachodnią.

Parter budynku, przeszklony na dwie strony świata, integruje strefę dzienną domu z otaczającą przyrodą. Nadaje tym samym transparentności dla mocno zarysowanej, czarno białej formy architektonicznej. "Biały" parter łączy się z przyległym do domu tarasem i mieści przestrzenie techniczne, część dzienną oraz gabinet. Czarna bryła piętra to część prywatna domu. Szkliste panele elewacyjne odbijają światło i definiują transparentny charakter domu w odmienny sposób. Fasada zachodnia jest mocno przeszklona, dzięki czemu z piętra możemy podziwiać piękny widok.

Zastosowane na elewacjach budynku materiały łączą się z otaczającym krajobrazem. Bryła biała nawiązuje do jasnych pni okolicznych brzóz. Kontrastowa, czarna, odbijająca światło bryła piętra, została zmiękczona wertykalnymi drewnianymi panelami, które bezpośrednio nawiązują do otaczającego lasu.

Smart House to zwarty, nowoczesny budynek o minimalistycznej formie architektonicznej, który został wyposażony w liczne systemy inteligentnego sterowania. Za jego projekt odpowiada zespół pracowni BXBstudio Bogusław Barnaś.

Zobacz projekt komfortowego domu w kontakcie z naturą

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!