REKLAMA

„Sopoteka”, czyli spotkanie kultury z technologią

mg | 12 cze 2015 13:40 0

Powstał już projekt sopockiej mediateki, która stanowi przykład nowoczesnego podejścia projektantów do obiektów pełniących tradycyjne funkcje. Autorem projektu wnętrz jest dr Jan Sikora z pracowni Sikora Wnętrza.

Na zlecenie władz samorządowych dr Jan Sikora z pracowni Sikora Wnętrza zaprojektował „Sopotekę”, która – według założeń pomysłodawców – ma stanowić połączenie nowoczesnej biblioteki, nie stroniącej od multimediów, z centrum kultury pozwalającym na realizację artystycznych pasji. Nowy obiekt ma sprzyjać propagowaniu kultury przy użyciu nowoczesnych narzędzi, z których tak chętnie korzystają młodzi ludzie.

W zbiorach „Sopoteki” znajdą się nie tylko tradycyjne książki czy czasopisma, ale też płyty muzyczne i filmowe, komiksy oraz e-publikacje. Do tego użytkownicy będą mogli korzystać z komputerów wyposażonych we wszystkie niezbędne programy graficzne i muzyczne, a także specjalistycznych baz danych. 

Równolegle z biblioteką, „Sopoteka” będzie pełniła funkcję centrum kultury, w którym będą odbywały się warsztaty, spotkanie autorskie, działania edukacyjne propagujące szeroko rozumianą kulturę.

Głównym założeniem projektanta było stworzenie przestrzeni otwartej, nieskrępowanej, wpisującej się w charakter nadmorskiego miasta, a przy tym dającej możliwość swobodnego obcowania z kulturą. Dlatego w projekcie pojawiła się na przykład nietypowa dla tego typu miejsc strefa multimedialnych koszy plażowych czy też strefa plażowania, wyposażona w wygodne poduchy i leżaki.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!