REKLAMA

Spotkaj się z duńskim architektem i urbanistą Janem Gehlem

Źródło: Architektura&Biznes | 10 wrz 2014 08:00 0
Gehl w Krakowie plakat www.jpg

W krakowskim Nowohuckim Centrum Kultury, 21 października br. odbędzie się spotkanie  z Janem Gehlem, propagatorem koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autorem projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Nowego Jorku i Moskwy.

Spotkanie ma na celu promocję najnowszej książki "Miasta dla ludzi" połączone z  wykładem w Nowohuckim Centrum Kultury, które bez wątpienia stanie się wielkim wydarzeniem, szczególnie ważnym w kontekście wielu problemów, jakie miasto ma do rozwiązania dla poprawy jego zdrowotności, środowiska, zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Spotkanie z profesorem Janem Gehlem to także okazja do do wymiany poglądów na temat poprawy jakości życia i jakości publicznych przestrzeni w wielu Osiedlach Mieszkaniowych  "peerelowskiej spuścizny" i tzw. "nowej urbanizacji", najczęściej spełniającej jedynie wymagania dewelopera, z jej negatywnymi skutkami społecznymi - rezultatem niskiej jakości estetycznej urbanistycznego i architektonicznego krajobrazu. Wstęp bezpłatny, po uprzednim zarejestrowaniu się.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!