REKLAMA

Spotkanie designu z technologią – trwają Targi Porta 2014

Wnętrza Publiczne 1/2013 | 28 marz 2014 10:14 0

Dziś jeszcze w Ełku i Suwałkach można odwiedzić Targi Porta 2014, na których prezentowane są przede wszystkim rozwiązania dedykowane do wnętrz publicznych.

Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających Targi Porta 2014 cieszy się strefa Hi-Tech, w ramach której prezentowane są nowatorskie rozwiązania przeznaczone do sektora inwestycyjnego. Wśród eksponowanych projektów znalazły się drzwi opracowane z myślą o domu inteligentnym. Są to m.in. modele uruchamiane radarem na podczerwień. W specjalnie zaaranżowanej strefie zaprezentowano także rozwiązania dedykowane przestrzeni biurowej, które dzięki przyciskowi nożnemu oraz czujnikowi zbliżeniowemu umieszczonemu pod panelami ściennymi zapewniają wysoki komfort użytkowania. Wśród przedstawionych projektów znajdują się także rozwiązania do hoteli, np. dwuskrzydłowe drzwi, które podczas pożaru samoczynnie się zamykają. 

Cieszymy się, że stworzone przez nas rozwiązania dedykowane inteligentnemu domowi oraz przestrzeni szpitalnej, hotelowej i biurowej cieszą się tak dużą popularnością podczas tegorocznych Targów Porta 2014 – mówi Artur Pęksyk, szef marketingu Porta KMI Poland. Są one odpowiedzią na potrzebę komfortu i produkty wysokiej jakości, których oczekują najbardziej wymagający odbiorcy. Stanowią doskonały przykład na to, że perfekcyjny design oraz funkcjonalność coraz częściej wiążą się z wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych – dodaje Artur Pęksyk.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się pokaz innowacyjnej technologii drukowania 3D, w którym uczestniczą zaproszeni studenci gdańskiej ASP oraz Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!