REKLAMA

Spotkanie miłośników i znawców designu

ps | 19 kwi 2016 17:00 0

Spotkania z dobrym designem OKK! design cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Świadczyć o tym może fakt, że z każdą edycją przybywa coraz więcej gości. 7. spotkanie odbyło się 14 marca 2016 r. w nowoczesnej przestrzeni MYSIA 3. w Warszawie.

Gośćmi specjalnymi byli: dr Krystyna Łuczak Surówka – krytyk designu, kuratorka wystaw, publicystka i wieloletni wykładowca warszawskiej ASP, Robert Majkut – wielokrotnie nagradzany przez międzynarodowe organizacje branżowe i dziennikarskie oraz ceniony na całym świecie designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, dyrektor generalny w firmie Robert Majkut Design oraz Ewa Czerny – architektka i projektantka wnętrz, współwłaścicielka firmy 3XA.

Podczas OKK! design miała miejsce premiera kolekcji systemu do przechowywania SPARRING+ firmy Elfa, mającego zastosowanie w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu: od wnętrz prywatnych poprzez przestrzenie biurowe po pomieszczenia pomocnicze i garaże. System oparty jest na pionowych szynach, do których mocowane są szafki, półki, haczyki, magnesy i dodatkowe akcesoria, takie jak pudełka, organizery czy kosze. Co ważne – wszystkie elementy systemu powstają w fabrykach w Polsce oraz Szwecji. Producent udziela na nie 10-letnią gwarancję

Materiał przyszłości

Goście mieli także okazję zobaczyć osobiście, dotknąć i poznać cechy innowacyjnego materiału przyszłości EcoMalta, który ma wszechstronne zastosowanie – nie tylko w projektowaniu wnętrz czy mebli. Jest to rodzaj elastycznej i jednocześnie trwałej zaprawy, którą po rozrobieniu w wodzie, można pokrywać wszelkie powierzchnie. Po stwardnieniu tworzy wytrzymałą i trwałą powłokę. Przedstawiciele Studia Prostych Form, które ma w swojej ofercie ten multifunkcyjny produkt podkreślają, że jest on ekologiczny, zdrowy i posiada wszelkie certyfikaty zielonego budownictwa.

Jak to z designem było?

Dr Krystyna Łuczak Surówka, znany i ceniony historyk sztuki oraz krytyk designu, podczas wykładu rozpoczynającego OKK! design, przybliżyła ideę, sens powstania oraz rozwój designu na przestrzeni dziejów. Zwróciła uwagę, że jeszcze na przełomie XIX i XX w. nie było mowy o projektowaniu przemysłowym. Przedmioty miały przede wszystkim spełniać swoje funkcje od strony technicznej, co nie zawsze musiało to być przy okazji estetyczne. Wraz z rozwojem przemysłu rosło zapotrzebowanie na rzeczy nie tylko funkcjonalne, ale przy okazji… ładne.

Estetyka zawładnęła wyobraźnią ludzi i przyjęła się – powiedziała dr Krystyna Łuczak-Surówka. Tak naprawdę to my generowaliśmy te zmiany – zwróciła uwagę ekspertka. – Zapragnęliśmy, aby przedmioty, które nas otaczają, komunikowały się z nami bezpośrednio – osobiście. Świat nigdy by się nie zmienił, gdybyśmy my się nie zmieniali.

Robert Majkut w relacjach z klientami

Pełen zabawnych historii, interesujący i niecodzienny – tak można w skrócie podsumować wykład światowej sławy designera, Roberta Majkuta. Temat przewodni OKK! design - „Design od kuchni” oraz zbliżające się 20-lecie firmy Robert Majkut Design były doskonałym pretekstem do podsumowania działalności projektanta pod kątem współpracy z różnymi klientami. Majkut w barwny i ciekawy sposób opowiadał o swoich doświadczeniach z usługodawcami. Z przymrużeniem oka podzielił ich na kategorie i udzielał rad, jak sobie radzić w biznesowych relacjach z nimi. Wykład podsumował bardzo mądrymi słowami, że bez względu na to z jakim klientem mamy do czynienia i jak trudne są przypadki, dobrego projektanta zawsze powinny wyróżniać jakość, profesjonalizm, niezłomność, celowość pracy oraz wartości, które są niezmienne.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!