REKLAMA

Spotkanie z Architekturą podczas targów Budma

ps | 04 gru 2015 15:22 0
Forum Architektów podczas targów Budma 2015. Gościem specjalnym był architekt Alberto Veiga. Fot. Archiwum

Tradycyjnie już, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, w ramach Forum Architektury, będzie okazja spotkać się architektami o uznanej renomie, których projekty zdobyły wiele krajowych jak i międzynarodowych nagród. Poznaj gości tegorocznych targów.

Zvi Hecker – The House as the City

Izba Architektów RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, zapraszają na spotkanie ze światowej sławy architektem. Dla tego izraelskiego projektanta polskiego pochodzenia, architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem. Pozostaje ona w stanie ciągłości i nieustannie się zmienia.

Zvi Tadeusz Hecker urodził się w 1931 roku w Krakowie, lata wojny spędził w Samarkandzie. Edukację architektoniczną rozpoczął na wydziale architektury Akademii Górniczej w Krakowie. W 1950 roku wyemigrował wraz z rodziną do Izraela, gdzie kontynuował studia na uniwersytecie technologicznym Technion w Hajfie.

Spod jego ręki wyszły projekty określane mianem „architektury wielościanu” jak np. Ratusz w Bam Yat czy dom mieszkalny Dubinera w Ramat Gan. W efekcie zafascynowania strukturą słonecznika powstał słynny dom Spirala, czy także szkoła żydowska im. Heinza-Galińskiego w Berlinie. Polskim akcentem dorobku Zvi Heckera są wyróżnione projekty konkursowe, m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

3 lutego 2016r., podczas targów BUDMA, Zvi Hecker poprowadzi wykład pod wiele znaczącym tytułem „The House as the City”.

Robert Konieczny

Jeden z najbardziej nagradzanych młodych polskich architektów będzie gościem targów w czwartek, 4 lutego. Jak sam wielokrotnie podkreślał, najważniejszą rzeczą w jego projektach jest przestrzeń, czyli to, co się dzieje między ścianami, a nie same ściany.

Autor „szytych na miarę” domów jednorodzinnych (wszystko rozpoczęło się od Domu z Ziemi Śląskiej) jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. House of the Year 2006 za projekt Domu Atrialnego, uznanego za najlepszy dom mieszkalny na świecie, w konkursie World Architecture News. Robert Konieczny był ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe, a od 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji.

Na zaproszenie Izby Architektów RP, będziemy mieli okazję spotkać się z Robertem Koniecznym trzeciego dnia targów BUDMA w pawilonie 5 MTP, na strefie Forum INSPIRACJE, w godz. 11:00 – 12:30

Tomasz Konior

„Architektura to inspirujący klimat i piękno. To pasja tworzenia dla ludzi w kontekście czasu i miejsca, natury i kultury”.

Znajdujący się na liście najbardziej obiecujących młodych architektów z Europy „Europe 40 under 40”, laureat ponad 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych (m.in. Award For The Most Friendly And Accessible For All Public Project Międzynarodowej unii Architektów (UIA) za Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” w Katowicach) będzie gościem targów BUDMA w piątek, 5 lutego.

Na „koncie” Tomasza Koniora znajdują się takie projekty jak m.in. Nowy ratusz we Wrocławiu, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia w Katowicach, czy także Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach.

Na spotkanie z architektem młodego pokolenia zaprasza Izba Architektów RP w piątek, 5 lutego. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!