REKLAMA

Spotkanie z projektantami marki Meble VOX

ps | 01 lip 2015 11:31 0

25 czerwca br. w salonie Meble VOX w Jankach odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowane zostały cztery najnowsze kolekcje marki. Nie mogło tam zabraknąć naszej redakcji. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Nowe kolekcje prezentowali sami projektanci i twórcy. Joanna Leciejewska opowiadała o wspólnym projekcie z Wiktorią Lenart „Mio”. Bartłomiej Pawlak oraz Łukasz Stawarski mówili o swojej kolekcji „Muto”. Zaprezentowane zostały także kolekcje „Lori” oraz „Spot”.

Projektanci oraz pracownicy marki, jednogłośnie stwierdzili, iż podczas projektowania i prac nad kolekcjami, najważniejszym czynnikiem była kastomizacja. To ich odbiorca musi mieć dowolność zestawiania, komponowania ze sobą brył, tak aby tworzyły one zgraną całość, jednocześnie zachowując piękny wygląd wnętrza. To ostateczny klient ma za ich pomocą wykreować swoje najbliższe otoczenie. 

  • Joanna Leciejewska, projektantka

     

    W swoich meblach „Mio” postawiłyśmy w Wiktorią na modułowość. Zależało nam na tym, aby te meble pasowały i do małych i do dużych przestrzeni. Aby można je było zmieniać pod wpływem wizualnym, mieć możliwość posiadania przestrzeni odkrytych i zamkniętych. Bardzo cieszymy się, że udało nam się połączyć w tych meblach drewno, płytę, z metalem i szkłem. Zależało nam na tym, aby można było stworzyć z tych mebli różne konstelacje. 

Bartłomiej Pawlak oraz Łukasz Stawarski skupili się na ograniczeniach, jakie niosą ze sobą nowe mieszkania i lokale. Kolekcja „Muto” odnajduje się w małych przestrzeniach i jest gotowa na „wielkie zmiany”. Ciągle rosnące tempo życia oraz małe, w stosunku do ilości posiadanych przedmiotów mieszkania, powodują że szuka się rozwiązań szytych na miarę.

Kolekcja „Lori” stawia na funkcjonalność i radzenie sobie z rzeczami, których codziennie przybywa. To nowoczesne meble, które łączą prostotę i funkcjonalność. Doskonałe wyważenie obu tych cech sprawia, że pomysłowe przechowywanie zarówno w pokoju dziennym, jak i w gabinecie, jadalni czy biurze, nigdy nie było tak łatwe. Pełno tu pomysłowych schowków, mobilnych szuflad i ergonomicznych półek. 

Kolekcja „Spot” autorstwa Wiktorii Lenart w 2015 roku została dwukrotnie nagrodzona wyjątkowymi nagrodami: Dobry Design 2015 w kategorii Przestrzeń Dziecka i Pracy oraz nagrodą iF Design Award 2015 r. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!