REKLAMA

„Stara Kotłownia” w internecie

| 27 sty 2014 12:40 0
stara kotlownia w internecie 1.jpg

Puls Architektury – taką nazwę nosi nowy cykl internetowych prezentacji poświęconych najciekawszym realizacjom architektonicznym w Polsce, których pomysłodawcą jest serwis Sztuka Architektury. We wtorek, 28 stycznia br. odbędzie się inauguracyjne spotkanie, którego tematem będzie Centrum Edukacji Technologicznej „Stara Kotłownia” w Olsztynie.

Pierwszą prezentację poprowadzą przedstawiciele pracowni Dżus GK Architekci. Podstawowym założeniem projektowym było, przy maksymalnym zachowaniu substancji zabytkowej, nie tylko uczytelnienie poszczególnych faz rozbudowy, ale również pierwotnego przeznaczenia obiektu. Konsekwencją takiego założenia było również zaakcentowanie współczesnych elementów związanych z adaptacją budynku i jego dostosowaniem do obecnych wymogów i programu funkcjonalnego przedstawionego przez inwestora – mówią autorzy projektu.

Centrum Edukacji Technologicznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zlokalizowane w „Starej Kotłowni”, to jeden z najciekawszych przykładów adaptacji zabytkowego obiektu poprzemysłowego. Wybudowana w latach 80. XIX wieku kotłownia początkowo ogrzewała pobliski szpital psychiatryczny. Od tego czasu uległa wielu przebudowom, zmieniały się też jej funkcje. Jednak zabytkowy charakter obiektu pozostał.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!