REKLAMA

Stodoła Spotkań – Centrum Rekreacji w Rygalicach

Mariusz Golak | 17 lip 2014 00:35 0

BXBstudio Bogusława Barnasia, Moss decor Agaty Lęcznar oraz Magdalena Kajor są twórcami projektu Centrum Rekreacji w Rygalicach. Oddany do użytku w 2014 roku obiekt powstał na zlecenie włodarzy Rygalic. Koszt inwestycji wyniósł ok. 220 tys. zł.

Rygalickie Centrum Rekreacji jest obiektem o prostej, ale współczesnej formie. W jego kształcie widać wyraźne inspiracje tradycyjną architekturą drewnianą – głównie prostymi formami domów z bali o konstrukcji zrębowej, wiejskimi stodołami, ale także miejscowym spichlerzem, który należy do najstarszych tego typu budynków w Małopolsce. Drewniany pawilon pełni funkcję miejsca spotkań – to tu mają być organizowane imprezy dla lokalnej społeczności.

Przestrzeń pawilonu została podzielona na dwie strefy – otwartą oraz pozornie zamkniętą. Całość zadaszono prostym, dwuspadowym dachem krytym gontem. Drewniany dach podtrzymują dwa rzędy stalowych słupów. Część otwarta to obszerny taras z kamiennym kominkiem. Wydzielone pomieszczenie części zamkniętej tworzy ażurowa struktura z litego drewna.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!