REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Szczecinie - zobacz fotorelację

Redakcja Archiconnect.pl | 25 kwi 2018 10:50 0

25 kwietnia w szczecińskiej Starej Rzeźni odbyło się kolejne spotkanie dla projektantów z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. W prawdziwym maratonie inspiracji i wiedzy wzięło udział 70 architektów wnętrz. Przeczytajcie naszą relację z wydarzenia!

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl spotkań przeznaczonych dla osób zawodowo projektujących wnętrza. Ich organizatorem są: magazyny Dobrze Mieszkaj i Świat Łazienek i Kuchni oraz portale: Archiconnect.pl, Dobrzemieszkaj.pl, Łazienka.pl i Mamkuchnie.pl oraz Meble.com.pl. W tegorocznej edycji w Szczecinie wzięło udział 70 architektów wnętrz. Mogli oni wysłuchać aż 15 inspirujących wykładów i prezentacji. Do dyspozycji mieli także stoiska partnerów głównych (firmy Cerrad, Cersanit, Ceramika Paradyż oraz Fibaro) i partnerów: Archicad, Cad Projekt K&A, Finishparkiet, Jawor-Parkiet, Mochnik, Rejs, Virgo Studio. 

Jako pierwszy wystąpił Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń w firmie Cerrad. Przybliżył uczestnikom zagadnienia związane z płytkami wielkoformatowymi oraz płytkami inspirowanymi drewnem, betonem i cegłą i ich zastosowaniami wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Następnie Piotr Wychowaniec, reprezentujący firmę Cersanit, opowiedział o nowej kolekcji ceramiki sanitarnej Crea. Zaprezentował jej możliwości i opisał nowe technologie w tej dziedzinie. Z kolei Piotr Stępniak i Maria Majewska, reprezentujący markę Ceramika Paradyż, w bardzo inspirującym wykładzie opowiedzieli o trendach w designie i aranżacji wnętrz z najnowszej edycji targów Isaloni w Mediolanie. 

W trakcie spotkania nie zabrakło tematów związanych z technologiami domu inteligentnego - o smart rozwiązaniach na każdym etapie projektowania lub realizowania wnętrza mówił Bartłomiej Skrentny, reprezentujący polską firmę Fibaro. Wyjątkowe, bo unikalne fronty meblowe pokazywał z kolei właściciel Virgo Studio, Szymon Sadowski, prezentując przy tym możliwości ich zastosowania w kuchniach, ale także pokojach dziennych czy sypialniach. 

Po przerwie oddaliśmy głos jednej z ekspertek Studia Dobrych Rozwiązań. Marta Potorska, właścicielka firmy Reforma Domu, opowiedziała o tajnikach home stagingu. Wyjaśniła także, w jaki sposób projektant wnętrz może poszerzyć portfolio swoich usług o zakres związany z home stagingiem i przygotowywaniem nieruchomości do sprzedaży. Kolejnym gościem na scenie Studia Dobrych Rozwiązań był Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego i marketingu w firmie Mochnik, który pokazał możliwości zastosowania szkła we wnętrzach i w architekturze. W cyklu Akademia Projektowania odbyły się także dwie inspirujące prezentacje dotyczące możliwości najnowszego oprogramowania dla architektów wnętrz: Konrada Zabiełło reprezentującego markę Archicad oraz Małgorzaty Kubaszewskiej, która opowiedziała o nowym wymiarze projektowania z CAD Decor PRO. 

Ważną częścią Studia Dobrych Rozwiązań była także tematyka związana z doborem podłóg drewnianych i najnowszymi trendami w tej branży. Odbyły się aż dwie prezentacje dotyczące tej dziedziny. Na scenie mogliśmy zobaczyć reprezentującego markę Finishparkiet Krzysztofa Kopyczyńskiego oraz przedstawiciela marki Jawor-Parkiet Sebastiana Sklepika. Nie zabrakło również tematyki związanej z akcesoriami kuchennymi i systemami organizacji szafek kuchennych. Opowiedzieli o nich: Natalia Stępień oraz Radosław Pietrak reprezentujący firmę Rejs. 

W końcowej części spotkania Justyna Łotowska, szef redakcji wnętrzarskiej Publikatora, wyjaśniała w swojej prezentacji, w jaki sposób architekci i projektanci wnętrz mogą nawiązać efektywną i efektowną współpracę z mediami wnętrzarskimi. Wręczyliśmy także nagrodę dla najlepszego projektu z województwa zachodniopomorskiego nadesłanego na konkurs Dobrze Mieszkaj-Najlepsze Projekty. Zwyciężyła Agnieszka Romańczyk, właścicielka pracowni Archdesign ze Szczecina. 

Ostatnim punktem programu było wystąpienie gościa specjalnego. Na scenę Studia Dobrych Rozwiązań zaprosiliśmy Tomasza Sachanowicza, architekta, właściciela pracowni S.LAB Architektura, autora bloga Architektura w Szczecinie.

Ogromnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za spotkanie. A tuż po majówce zapraszamy na kolejne, tym razem do Wrocławia!

>>>>>>>> REJESTRACJA <<<<<<<<

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!