REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań - zobacz fotorelację z Poznania

Redakcja Archiconnect.pl | 17 maj 2018 09:10 0

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. Architekci i projektanci wnętrz, zgromadzeni 6 czerwca w Hotelu Altus w Poznaniu, mogli wysłuchać szeregu merytorycznych prezentacji i zapoznać się z ofertą partnerów spotkania.

Spotkanie rozpoczął Łukasz Majewski, reprezentujący firmę Cerrad - partnera głównego spotkania. Omówił zastosowanie i właściwości płytek wielkoformatowych z kolekcji „Big Slabs” („Concrete”, „Statuario” oraz „Marquina”), a następnie przeszedł do prezentacji produktów inspirowanych strukturami drewna, kamienia i betonu, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie.

Składająca się z 49 różnych produktów kolekcja „Crea” firmy Cersanit była „bohaterem” prezentacji przygotowanej przez Piotra Wychowańca. Produkowana przy wykorzystaniu najnowszych technologii seria odznacza się nie tylko wysokimi właściwościami użytkowymi, ale też wysmakowanym designem, stając się elementem eleganckiej łazienki. Cersanit to drugi, obok Cerradu, główny partner spotkania w Poznaniu.

O historii i ofercie firmy Elkamino Dom opowiedziała Małgorzata Błażejczyk. Płytki cementowe, dostępne w kilkunastu kolorach i posiadające oryginalne faktury, dające efekt prawdziwej cegły, równie dobrze sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń, jak i na elewacjach.

Z kolei Dariusz Jędrzejczak z firmy Mochnik zachęcał do sięgania w projektach wnętrzarskich i architektonicznych po szkło. Znajduje ono zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i publicznych. Szczególnie dużo miejsca poświęcił balustradom, drzwiom i ściankom marki Glasimo oraz okładzinom Colorimo.

Dużym zainteresowaniem architektów cieszyła się prezentacja Michała Głuszczaka, współwłaściciela poznańskiej agencji social media Hello Social, który wypunktował, czego należy unikać, budując markę projektanta wnętrz w mediach społecznościowych.

Bogatą ofertę kabin prysznicowych, brodzików, ceramiki i mebli łazienkowych przedstawiła Aleksandra Nowocień, reprezentująca firmę New Trendy.

Od 1996 roku firma Finishparkiet produkuje ekskluzywne podłogi drewniane. I właśnie one były tematem prezentacji Krzysztofa Kopyczyńskiego. Warte podkreślenia jest, że producent z Nowego Miasta Lubawskiego jako pierwszy na świecie zastosował w podłogach drewnianych łączenia za pomocą żyłki.

Kolejną prezentację przygotowała Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A, która jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła jeden program do projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz. Jego zaletami są realistyczne wizualizacje uzyskiwane w błyskawicznym tempie oraz liczne bazy produktowe.

O designerskich umywalkach drewnianych mówiła Karolina Kabot z firmy Szkilnik Design. Dzięki niezwykłym formom są one oryginalnym dopełnieniem każdej łazienki.

Pomporozdrabniacze firmy SFA Poland, zaprezentowane w Poznaniu przez Marcina Wojciechowskiego, pozwalają rozwiązać wiele problemów, z którymi architekci borykają się podczas codziennej pracy. Można je z powodzeniem stosować, gdy np. istnieje konieczność przetłaczania ścieków w pionie i poziomie, w istniejących obiektach będzie prowadzona inna działalność lub na realizację projektu przeznaczono niewiele czasu.

Walory gotowych podłóg dwuwarstwowych przybliżył w swojej prezentacji Sebastian Sklepik z firmy Jawor-Parkiet. Omówił on je na przykładzie stylizowanej podłogi „Retro Collection”, która eksponuje subtelny charakter naturalnego surowca.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!