REKLAMA

Światowy design w multisalonie HOFF

ps | 29 cze 2016 09:33 0

Multisalon HOFF w Krakowie odwiedziła Dorota Koziara - światowej sławy projektantka, która współpracowała z takimi markami, jak Dior, Hermes, Alessi czy Fiat. To była niepowtarzalna szansa, by spotkać wielką osobowość projektowania w Krakowie.

W czasie spotkania z krakowskimi architektami wnętrz w HOFF Dorota Koziara mówiła o swoich doświadczeniach, a także zaprezentowała najnowszą kolekcję płytek Tubądzin "Kolory Polski", pokazywaną w ramach Tubądzin Design Days.

  • Dorota Koziara

     

    Zależało mi na stworzeniu kolekcji, która harmonizowałaby z polskim krajobrazem i sprawdzi się również za granicą. Przez wiele tygodni w moim studio studiowaliśmy kolorystykę naszego kraju, by oddać charakter jego krajobrazu. Kolekcja składa się z czterech kolorów nieba i czterech - ziemi. Wszystkie zostały przestudiowane w taki sposób, aby w jakimkolwiek zestawieniu harmonijnie ze sobą współgrały. Podobnie podeszliśmy do samych formatów - każdy kolejny jest dokładnie połową poprzedniego. Chcieliśmy dać architektom pewnego rodzaju klocki, które mogą wykorzystywać według swojego projektu, a i tak w każdym zestawieniu może stworzyć zamknięte harmonijne kompozycje. Ważne w tych kolekcjach jest to, że proponujemy materiał gres, czyli tę samą płytkę architekt może wykorzystywać zarówno na podłodze jak i na ścianie. Proponujemy dodatkowo wzory dekoracyjne dla urozmaicenia kolekcji do aplikacji na ścianach. “Kolory Polski” będą produkowane w dużych formatach, 2,4 m x 1,2 m, w nowopowstającej fabryce firmy Tubądzin - to pierwszy tak nowoczesny zakład w Europie w Środkowej i jeden z kilku na świecie. Mam nadzieję że dzięki kolekcji Kolory Polski razem z architektami będziemy zmieniać naszą polska przestrzeń w harmonii z przepiękną natur. 

 

Projektantka pokazywała także swoje najciekawsze prace, które tworzy dla słynnych firm, mieszkając i pracując w Mediolanie - światowej stolicy wzornictwa.

Multisalon HOFF w Krakowie odwiedził tego wieczoru również Maciej Mańkowski, znakomity fotograf, który specjalizuje się w portretowaniu designu. Goście wydarzenia mogli dowiedzieć się więcej na temat wykonywania tego rodzaju zdjęć oraz spróbować swoich sił w roli modelek i modeli.

Wieczór uświetnił występ wiolonczelistki Agnieszki Kowalczyk. Następnie goście HOFF przenieśli się do przestronnego wnętrza multisalonu przy ul. Kosocickiej 7, by oglądać najnowsze kolekcje międzynarodowych firm z oferty HOFF oraz dyskutować o projektowaniu wnętrz. Rozmowy były tak inspirujące, że spotkanie zakończyło się dopiero około północy.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!