REKLAMA

Szezlong w salonie - mebel dla indywidualistów

uk | 10 marz 2015 08:55 0

Nowocześnie zaprojektowane szezlongi pozwalają wypoczywać w komfortowej półleżącej pozycji z lekko ugiętymi kolanami. Dzięki temu swobodnie możemy czytać lub oglądać telewizję bez obciążania kręgosłupa i mięśni szyi.

Przykładami są modele "Bibi" oraz "Relax 90". To meble o bardzo ergonomiczne w kształcie, a dzięki skórzanemu obiciu bardzo trwałe i stylowe. Wyprofilowane stalowe nóżki nadają całej konstrukcji lekkości i nowoczesnego kształtu.

Inspiracją dla współczesnych wersji szezlongów są meble z początku XVIII wieku, jednak nowoczesne wersje tych mebli wypoczynkowych są bardziej ergonomiczne i zapewniają więcej komfortu.

Pierwsze szezlongi były formą pojedynczej leżanki z oparciem lub wydłużonego fotela lub krzesła. Sama nazwa tego mebla oznacza z francuskiego dosłownie „długie krzesło”. Szezlongi służyły do dziennego wypoczynku, ale były ustawiane także w salonach i bibliotekach. Zyskały na popularności we Francji na początku XVII w. Oprócz komfortowego siedziska były też elementem niezwykle ozdobnym.

  • Szezlong w salonie jako element stylizacji

    Piotr Leżoń, salon Agata Meble

    Szezlongi wracają do naszych mieszkań. W zależności od stylu, który wybierzemy mogą być alternatywą dla fotela lub niewielkiej kanapy. Dobrze się sprawdzają w salonikach telewizyjnych i przestrzeniach, gdzie najczęściej przebywamy. Nawet duży i reprezentacyjny salon może być doskonałym miejscem do ustawienia takiego mebla. Szezlong nie musi pasować kolorystycznie do sofy czy narożnika. Często traktuje się go jak ozdobę, dodatek, który może mieć wyrazistą barwę lub fakturę materiału.0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!