REKLAMA

Szkice architektoniczne - konkurs dla architektów

Radosław Zieniewicz | 11 gru 2014 08:53 0
Ilustracja_I-1.jpg

Odręczny rysunek prezentujący wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury – takie zadanie czeka studentów architektury, którzy wezmą udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izbę Architektów RP. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu (10-13 marca 2015 r.). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

Konkurs rozpoczął się 1 grudnia br. i potrwa do 25 lutego przyszłego roku. Jego uczestnikami mogą zostać wszyscy uczniowie szkół architektonicznych (publicznych i prywatnych) na terenie kraju, nadających tytuły inżyniera architekta lub magistra inżyniera architekta, którzy w regulaminowym terminie przygotują i prześlą na adres Organizatora pracę konkursową - rysunek odręczny prezentujący wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury. 

Praca konkursowa wskaże jakość umiejętności warsztatowych studentów, posługujących się techniką tradycyjną, na arkuszu A2, w technice czarno-białej, z możliwością wprowadzenia jednego dodatkowego koloru. 

Celem konkursu jest umożliwienie przyszłym adeptom architektury zaprezentowanie swoich umiejętności warsztatowych w zakresie posługiwania się techniką tradycyjną. Studenci mogą korzystać z ołówka, rapidografu, pióra bądź markera. Liczymy na to, że uczestnicy konkursu  przedstawią spontaniczny, intuicyjny zapis własnych emocji, swoją wizję zastosowania materiałów w architekturze – przekonuje Izabela Klimaszewska, pełnomocnik Krajowej Rady Izby Architektów RP ds. Targów Budma.

Jury konkursowe wyróżni 10 prac, a trzy najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi w kwotach: 6, 4 i 2 tys. złotych brutto. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas ostatniego dnia targów Budma 2015 (10-13 marca br.), a najlepsze prace będzie można obejrzeć na specjalnej wystawie w trakcie trwania targów.

Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin dostępne są pod adresem:  http://www.budma.pl/pl/dla_architekta/konkurs-_szkice_architektoniczne/

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!