REKLAMA

Sztuka, industrial i ekologia - wnętrza pracowni projektowej

Redakcja Archiconnect.pl | 03 kwi 2018 13:12 0

Architekci, których pasją i jednocześnie pracą jest projektowanie wnętrz, podeszli niezwykle kreatywnie do zaaranżowania własnej przestrzeni. Wnętrza warszawskiej siedziby pracowni Tremend powstały w wyniku połączenia stylu industrialnego i nurtu architektury ekologicznej z elementami sztuki i wysmakowanego designu.

Biuro firmy Tremend to wizualny wyznacznik marki, która od wielu lat projektuje wnętrza hoteli i przestrzeni publicznych oraz z sukcesami zarządza inwestycjami budowlanymi nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Motywem przewodnim, który pojawia się w różnych pomieszczeniach, jest niebieski mural ze złotymi, geometrycznie przecinającymi się liniami. Nie dominuje on nad całością, a jedynie akcentuje swą obecność i spaja cały projekt w jedną kompozycję.

Architekci zręcznie wykorzystali fakt, że niektóre ściany w pomieszczeniach, w których mieści się biuro, pokryto jedynie betonem, a inne były z surowych cegieł. Uznali, że może to być atutem i jednocześnie doskonałą bazą projektu. Cegły zostały więc pokryte jasną farbą. Surowy beton pozostał między innymi na ścianach i suficie w recepcji oraz na filarach przedzielających miejsce wspólnej pracy zespołu. Reszta powierzchni utrzymana jest także w odcieniach szarości o różnych gradientach. Na niektórych fragmentach ścian, dla wzmocnienia efektu pojawiła się ciemna tapeta. Motywy industrialne to także widoczne kable, czarna stalowa ślusarka i lampy – niczym przeniesione ze starej fabryki. Jeden ze stołów powstał na bazie nóg od starej maszyny do szycia, która została przywieziona z Łodzi.

Poznaj aktualne trendy w projektowaniu przestrzeni biurowej

Surowość biurowych wnętrz skutecznie przełamuje roślinność. Znajdziemy ją tuż przy recepcji jako imponujący fragment ściany z mchu, wiszące w szklanych naczyniach kompozycje z kaktusów i rośliny „zamknięte” w wielkich słojach. Wnętrze ociepla także miedź oraz jasne, naturalne drewno. Wykorzystano je między innymi jako masywne blaty stołów, elementy regałów na książki, fragmenty ścian, a także sufitów.

Dużo jest tu także szkła – sale konferencyjne i miejsca spotkań podzielono ścianami wykonanymi z jego dużych tafli. Szklane są także drzwi prowadzące do pomieszczeń, w których pracują poszczególne zespoły firmy Tremend. Projektanci zaaranżowali także miejsca do pracy wspólnej – oddzielone od pozostałej części pomieszczenia specjalnymi dividerami w postaci biblioteczek, wypełnionych książkami z fachową literaturą lub szklanych naczyń z zielenią.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!