REKLAMA

Tak było w Olsztynie – fotorelacja Studia Dobrych Rozwiązań

Katarzyna Zacharewicz | 15 marz 2018 11:46 0

Ponad 80 architektów i projektantów zgromadziło Studio Dobrych Rozwiązań w Olsztynie. 14 marca w Hotelu Przystań mieli oni okazję podyskutować o najnowszych trendach w projektowaniu wnętrz, a także zapoznać się z nowościami w ofercie partnerów spotkania.

W tegorocznym olsztyńskim Studiu Dobrych Rozwiązań wzięło udział dwa razy więcej uczestników niż w 2017 roku. Partnerami głównymi spotkania były firmy Cerrad, Cersanit i Ceramika Paradyż. Swoją ofertę prezentowały również marki Duravit, Finishparkiet, SFA, CAD Projekt K&A oraz Lako.

Na początek uczestnicy spotkania poznali możliwości aranżacyjne, jakie stwarzają płytki wielkoformatowe marki Cerrad. Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń Cerrad, zaprezentował także propozycje zastosowań płytek imitujących drewno, beton i cegłę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Następnie, reprezentująca markę Cersanit Klementyna Sobieraj opowiedziała o bogatej serii ceramiki sanitarnej Crea. Uczestnicy spotkania w Olsztynie jako pierwsi mieli możliwość zobaczenia na żywo tej kolekcji. Na rynku będzie ona dostępna dopiero w kwietniu. Najnowsze światowe trendy w modzie, technologii i sztuce zaprezentowali Monika Wiśniewska i Piotr Stępniak – przedstawiciele Ceramiki Paradyż. Opowiedzieli też o tym, jaki wpływ wywierają one na aranżację wnętrz oraz ofertę producentów płytek ceramicznych, O osiągnięciach marki Duravit, łazience przyszłości i najnowszej kolekcji ceramiki Luv mówiła Agnieszka Bąk-Słomska.

Na scenie Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie wystąpił również Krzysztof Kopyczyński, specjalista ds. kontaktów z architektami w firmie Finishparkiet. Zaprezentował on ofertę ekskluzywnych podłóg drewnianych Finishparkiet i przybliżył uczestnikom spotkania proces ich produkcji. Z kolei Przemysław Kapczuk opowiedział o rozwiązaniach proponowanych przez SFA Poland, które umożliwiają aranżację łazienki w pomieszczeniach, w których nie jest możliwe doprowadzenie instalacji kanalizacyjnej. Możliwości najnowszej wersji programu CAD Decor Pro zaprezentował Marcin Pietrzyk, przedstawiciel firmy CAD Projekt z Poznania. Na stoisku CAD Projekt architekci i projektanci mogli osobiście przekonać się jak wygląda rozszerzona rzeczywistość. O roli światła w życiu i pracy każdego człowieka opowiadał Dominik Kołoś, area manager w firmie Lako – producenta nowoczesnych opraw oświetleniowych LED.

Zobacz, gdzie odbędą się kolejne spotkania Studia Dobrych Rozwiązań

Na spotkaniu w Olsztynie nie zabrakło oczywiście wystąpień ekspertów. Agata Makowska, szef platformy do obsługi mikroinfluencerów TagLife opisała, kim jest influencer. Podpowiedziała również projektantom, w jaki sposób można kreować wizerunek eksperta w serwisach społecznościowych: na co należy zwrócić szczególną uwagę, a czego unikać.

Po raz kolejny Studio Dobrych Rozwiązań było okazją do rozstrzygnięcia konkursu Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty. Tym razem swoje najciekawsze realizacje zgłaszali projektanci z województwa warmińsko-mazurskiego. Jury, w skład którego weszła redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj i Świat Łazienek i Kuchni, a także portalu Archiconnect.pl nagrodziła projekty: Urszuli Chojnowskiej (1. miejsce), Estery i Roberta Sosnowskich (2. miejsce) oraz Alicji Łotysz-Pogorzelskiej (3. miejsce).

Zgłoś swój projekt do konkursu

Gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie był Grzegorz Dżus – architekt, od ponad 20 lat prowadzący pracownię projektową Dżus GK Architekci. Korzystając z bliskości miejsca, opowiedział o tym, jak powstała koncepcja Centrum Sportowo-Rekreacyjnego nad jeziorem Krzywym w Olsztynie. Przedstawił pomysł otwarcia miasta na jezioro, a także trudności, jakie architekt może napotkać w trakcie realizacji projektu.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!