REKLAMA

Targi Designu "Wzory" rozpoczną się 12 września!

mg | 26 sie 2015 13:01 0

Targi Designu "Wzory" to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo. Najbliższa ich edycja odbędzie się 12 września br. w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w warszawskiej Królikarni.

Podczas targów zostaną zaprezentowane ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów. Ich wspólnym mianownikiem będzie wzornictwo zrównoważone, pozostające blisko natury. W ofercie wystawców znajdą się między innymi meble, akcesoria, dekoracje – wszystko co potrzebne, by wygodnie i naturalnie mieszkać. W sumie swoje dokonania przedstawi ponad sześćdziesięciu projektantów.

"Wzory w Ogrodzie" to również okazja do odpoczynku z całą rodziną. Przy okazji wizyty w Królikarni będzie można również rozsmakować się w ekologicznej kuchni oraz spędzić miły dzień na pikniku w ogrodzie.

Targom towarzyszyć będzie wiele akcji i warsztatów:

- Fundacja "Łąka'' skupia się głównie na tworzeniu łąk kwietnych na terenach miejskich. Podczas targów Fundacja poprowadzi warsztat, na którym pokaże, jak własnoręcznie wykonać "bomby nasienne", które w prosty sposób pomogą wzbogacić bioróżnorodność terenów miejskich. Do ich zrobienia wykorzystane zostaną nasiona dzikich kwiatów i innych roślin miododajnych. 

- Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym, jak założyć własną miejską pasiekę.

- Joga na Foksal zaprosi na darmową sesję jogi metodą BKS Iyengara, prowadzoną przez wykwalifikowanych nauczycieli ze szkoły o ponaddziesięcioletniej tradycji.

- Konrad Szumilas pokaże etapy powstawania swoich rzeźb oraz da możliwość chętnym do spróbowania swoich sił w tym rzemiośle.

- Akademia Stylu zaproponuje fachowe porady z zakresu stylizacji, makijażu oraz szeroko pojętego wizerunku.

Darmowe warsztaty dla dzieci:

- Zajęcia "Rytmika elektronika!" to nauka poprzez interaktywną zabawę z dźwiękiem. Ideą spotkań warsztatowych jest wspomaganie kształtowania wyobraźni muzyczno-dźwiękowej dzieci oraz pokazanie im możliwości pracy i zabawy z dźwiękiem przy użyciu najnowszych technologii. Zajęcia są interaktywne - dzieci używają cyfrowych kontrolerów dźwiękowych oraz instrumentów elektronicznych, akustycznych i mikrofonów. 

- Akademia Fotografii organizuje warsztaty dla młodych (w wieku 5-13 lat) adeptów fotografii. To zajęcia z szerokim wachlarzem atrakcyjnych działań fotograficzno-plastycznych, poruszające zagadnienia związane z historią kultury i sztuki oraz pobudzające proces twórczy u dzieci. 

- Drzewo Marzeń (Fundacja VIRID'OR); warsztaty dla dla dzieci w wieku 4-10 lat. Czy marzysz o czymś skrycie? Czy masz jakieś życzenie, które bardzo chcesz, żeby się spełniło? Może pomyślisz o kimś kochanym, komu czegoś brakuje do pełni szczęścia? Uczestnicy warsztatów będą rysowali i pisali o tym, czego życzą sobie, rodzinie, Ziemi. Następnie kartki zostaną umieszczone na specjalnym drzewie. Powstałe w ten sposób plansze zostaną pokazane na jesiennym spotkaniu w ogródku edukacyjnym dla dzieci w Parku Kazimierzowskim przy ul. Browarnej, w niedzielę 13 września 2015 r.

- Krepiną i wikliną malowane - warsztat wyplatania z wikliny papierowej, przeznaczony dla dzieci w wieku 7-13 lat. Nauka robienia wikliny papierowej i wyplatania z niej dowolnych kształtów. 

- Malowanie kawą - warsztat artystyczny Beaty Boguckiej, przeznaczony dla dzieci w wieku 5-12 lat. Obrazy będą powstawać na papierze tylko dzięki wodzie i sproszkowanej, rozpuszczalnej kawie.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!