REKLAMA

Targi Rzeczy Ładnych – zobacz co się działo!

ps | 20 kwi 2015 11:21 0

W Warszawie, w dniach 18 – 19 kwietnia w Centrum Handlowym Plac Unii odbyły się Targi Rzeczy Ładnych. Była to 5 edycja wydarzenia, która skupiła wszystkich, którzy lubią dobrze zaprojektowane przedmioty.

Wydarzenie zgromadziło około 128 wystawców oraz tłumy zwiedzających, którzy poszukiwali designerskich rzeczy „ładnych” zawartych w przedmiotach codziennego użytku.

2 piętro Centrum Handlowego Plan Unii podzielone było na 6 głównych stref, w których tematycznie rozlokowano wystawców: Produkt – Meble, Lampy, Retro, Kuchnia, Print oraz Dziecko. Największym zainteresowaniem cieszyły się strefa, w której prezentowano ręcznie tworzone, niepowtarzalne meble, drewniane stoły, a także różne oblicza lamp – od małych biurkowych, po industrialne lampy do salonów i miejsc publicznych. Z całą pewnością można stwierdzić, że w meblarstwie, tym mniejszym, tworzonym przez pasjonatów w małych pracowniach dominuje drewno oraz powrót do wzornictwa PRLu. Uwagę skupiła na sobie także strefa Kuchnia, w której można było obejrzeć i zakupić porcelanę w różnym stylu, a także inne designerskie akcesoria kuchenne. 

Targi Rzeczy ładnych to miejsce, w którym można było porozmawiać bezpośrednio z twórcami oraz projektantami młodszego pokolenia. 

 • Marcin Piątek – założyciel marki pia-tek CLOX

   

  Targi są dobrze zorganizowane, chociaż ruch jest troszkę mniejszy niż podczas poprzedniej edycji. Wydarzenie to umożliwia bardzo dużo ciekawych kontaktów, można poznać swoich klientów, usłyszeć co sądzą o tym co my mamy do powiedzenia w projektowaniu. Można zobaczyć reakcje na produkt, który się samemu zaprojektowało i wykonało. W którymś momencie stwierdziłem, że poza architekturą, którą ukończyłem, chciałbym robić jeszcze coś swojego połączonego z odrobiną designu i wtedy zacząłem projektować zegary. Inspiracją jest dla mnie warsztat zegarmistrzowski mojego dziadka.  
 • Marta Maciołek, Sebastian Wróblewski – Vintage Store

   

  Po chaosie w życiu zawodowym, wraca się do domu, chce się usiąść w wygodnym fotelu, napić kawy z fajnej filiżanki i wyciszyć. Takie meble myślę, że są do tego idealne. Jesteśmy przekonani o tym, że to co prezentujemy to nie jest tylko wzornictwo powojenne, to nie jest kwestia mody, tylko trend, który zdecydowanie się utrzyma i to wzornictwo będzie coraz częściej doceniane. Te meble świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach i w połączeniu z nowoczesnymi meblami. Dzięki nim można tworzyć w domu totalny mix – i chyba o to chodzi, żeby się bawić formą i designem.
 • Darek Grin-Zuchowski – współwłaściciel marki Gdel & Grin House Design

   

  Przyjechaliśmy na targi z meblami naszej marki. Są to meble loftowe, industrialne, stylizowane. Do ich tworzenia wykorzystujemy materiały w 99 % z odzysku. Od kilku lat na tego typu meble widzimy wzrost popytu. Wielu projektantów nie może dotrzeć do klientów ze swoją twórczością, a poprzez takie targi można się im pokazać, zaprezentować swoje projekty. Design jest ważny w codziennym życiu, nie tylko w meblach, ale także w ubiorze i innych kierunkach. Poprzez design możemy się lansować.

Wykłady

Podczas dwóch dni targowych odbyło się 7 ciekawych wykładów dotyczących świata designu, między innymi rozmowa z Filipem Springerem, pt. „Przestrzeń, architektura i design Warszawy. Jak dobrze zaprojektować życie w mieście?” zgromadziła wielu zainteresowanych. "Jak zarabiać na sprzedaży w sieci?" - tłumaczył Tomasz Świta, Content Development Manager Ceneo.pl. „Sen jako dobro zagrożone – czy design może pomóc nam dobrze się wyspać, a nawet się obudzić. Nad istotą snu dla zdrowia człowieka pochylił się z Dr Piotr Walerjan – neurofizjolog, Prezes Narodowej Fundacji Snu oraz Małgorzata Wesołowska, doktorantka w Pracowni Projektowania Ergonomicznego ASP w Gdańsku.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!