REKLAMA

Targi "Wszystko dla domu" – fotorelacja

ps | 16 paź 2015 10:58 0

Rekordowa frekwencja – tak organizatorzy podsumowują 24. edycję targów wyposażenia wnętrz. Blisko 8 tys. odwiedzających oznacza, wzrost zainteresiwaia o prawie 30%, w stosunku do poprzednich edycji. Targi odbyły się w dniach 10-11 października 2015 w hali MTS w Szczecinie.

W ofercie wystawców znalazły się m.in.: podłogi i drzwi drewniane, meble do sypialni, salonu, kuchni, ogrzewanie, odkurzacze centralne, kominki, dekoracje. Można było zobaczyć fotele, komody i wiele innych mebli z XIX i XX wieku. Sporym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się rękodzieło, czyli oryginalne wykonane ręcznie ozdoby, które można było zakupić na targach. Były m.in. poduszki, pledy, stoliki z pnia drzewa, witraże czy świeczniki.

Szukamy inspiracji

Od kilku lat targi kontynuują projekt Strefy Wnętrz Komercyjnych i Strefy Designera prezentując projekty, wzory i pomysły aranżacyjne z dziedziny designu. Do współpracy zapraszani są projektanci, którzy na targach mają szansę spotkać się z opinią odbiorców, klientów a także nawiązać współpracę z dystrybutorami. W tym roku Strefa Designera należała do młodych designerów ze szczecińskich uczelni wyższych: Akademii Sztuki i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Zaprezentowane zostały m.in.: Trik - projekt stolika wielofunkcyjnego, wzorniczy projekt podwieszanej kołyski dla niemowląt, którą można zamocować pod sufitem, fotel „Pająk” o oryginalnym kształcie siedziska. Strefa Wnętrz Komercyjnych skupiła się na ergonomii miejsca pracy, przyjemności i wygodzie środowiska pracy.

Część interaktywna

Z targów można było także wyjść z własnoręcznie wykonanym przedmiotem. Na warsztatach odnawiania mebli uczestnicy przez dwa dni pracowali nad starym krzesłem bądź podnóżkiem, aby nadać mu nowe życie. Warsztatami zawiadywał Paweł Machomet – autor bloga Rzuć Pan Okiem. Na warsztatach prowadzonych w Strefie Designera z pomocą studentów ZUT można było wykonać np. abażur z tektury wycinając formy specjalnym piórem, które służy do rysowania i wycinania 3D.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!