REKLAMA

Targi "Wzory" - tym razem w Lublinie!

mg | 25 wrz 2015 09:23 0
Plakat promujący targi Wzory w Lublinie.

Po warszawskiej edycji, kolejne „Wzory”, w dniach 26-27 września br., odbywają się w Lublinie, w Centrum Kultury na ulicy Peowiaków 12. Przez dwa dni trwania imprezy promowane jest młode polskie wzornictwo.

„Wzory” to targi stworzone specjalnie z myślą o młodych projektantach, którzy dzięki nim mają możliwość pokazania i sprzedaży swoich prac, a także wyeksponowania ich w niebanalnych przestrzeniach. Ważne miejsce w programie targów odgrywa również aspekt edukacyjny – polegający na pokazaniu praktycznej strony designu.

Program wydarzenia:

- Chalk & Chic – warsztat odnawiania starych mebli (sobota, godz. 11:00- 14:00, Sala Czarna) – warsztat dla dorosłych. Prowadząca Joanna Ambroszczyk jest historykiem sztuki, a z zamiłowania dekoratorem wnętrz.

- Lubelska Szkoła Fotografii – warsztaty fotograficzne (sobota, godz. 14:00-17:00, Sala Czarna) – warsztat dla dorosłych. Podczas warsztatów prowadzący pokażą, w jaki sposób, trzymając się podstawowych zasad techniki i kompozycji, uzyskać dobre kadry oraz podkreślić atrakcyjność produktów.

- Szumne Beboki – szycie małych stworków z dziećmi (sobota, godz. 11:00- 14:00, Sala Prób nr 4) – warsztat dla dzieci od lat 6. Szumne Beboki razem z najmłodszymi stworzą zabawki z filcu.

- Mała Akademia Designu – „Zaprojektuj z dzieckiem pokój” – warsztat dla dzieci i dorosłych (sobota, godz. 11:00-14:00, korytarz, I piętro). Warsztaty będą podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się, czym jest design dla dzieci. Zobaczą, jak można projektować wnętrza, jakie elementy należy brać pod uwagę i co w takim wnętrzu może się znaleźć. W części praktycznej dzieci wraz z rodzicami zaprojektują swój wymarzony pokój, tworząc makiety. Warsztaty prowadzą: Paulina Zarębska-Denysiuk i Anna Wojewódka.

- Fundacja Dwa Ognie (sobota, godz. 14:00-17:00, Sala Prób nr 4) – warsztat dla dzieci od lat 3. Warsztat kreatywny „20 pomysłów na zabawę z pudełkiem” to interaktywne zajęcia dla dzieci i ich rodziców, łączące ćwiczenia plastyczne z zabawą. Głównym celem warsztatów jest stworzenie przyjaznej przestrzeni do kreatywnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem i zacieśniania więzi rodzinnych.

- Monika Mincewicz – „illustration” – przestrzenne ilustracje (sobota, godz. 11:00-14:00, Sala Prób nr 4) – warsztat dla dzieci i dorosłych. Monika Mincewicz zajmuje się ilustracją, grafiką i fotografią artystyczną. W czasie jej warsztatu będzie można wykonać trójwymiarową ilustrację miasta lub pejzażu z tekturki do fragmentu tekstu. Następnie prace zostaną sfotografowane lustrzanką i uwiecznione w postaci gotowej ilustracji.

- Piękne Panie – warsztaty eco-designu „Makulatura, czyli papier zniesie wszystko” (niedziela godz. 11:00-14:00, Sala Prób nr 4) – warsztat dla dzieci i dorosłych. Warsztaty twórczego wykorzystania papieru i pokrewnych surowców ekologicznych.

- Pracownia Igły 4 Słonie i Suzie Q – warsztaty szycia i tradycyjnego ozdabiania tkanin przez stemplowanie (niedziela, godz. 14:00-17:00, Sala Prób nr 4) – dla dzieci i dorosłych. W ramach warsztatu ludowe wzory zostaną przeniesione na materiał, który można później przemienić w torbę, sukienkę, poduszkę lub inny użytkowy drobiazg, a potem ozdobić go stemplami.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!