REKLAMA

Teatr Szekspirowski w Gdańsku projektem roku Iconic Awards 2015

Arkadiusz Kaczanowski | 22 lip 2015 13:38 0

Heatherwick Studio zostało uhonorowane w kategorii „Architekci roku” w tegorocznej edycji Iconic Awards. Projektem roku wybrano realizację z Gdańska.

Heatherwick Studio zostało uhonorowane w kategorii „Architekci roku” w tegorocznej edycji Iconic Awards. Mieszczące się w Londynie Heatherwick Studio stworzyło wiele niezwykłych projektów, wśród nich wymienić można ośrodek szkoleniowy dla Uniwersytetu Nanyang w Singapurze oraz (stworzony we współpracy z BIG) kampus Google w Mountain View w Kalifornii.

Jako zwycięzcę nagrody specjalnej w kategorii „Projekt roku”, jury wytypowało włoskiego architekta Renato Rizziego z jego monumentalnym projektem Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

Kolektyw Nendo dowodzony przez z jego głównego projektanta Oki Sato, zabrał do domu nagrodę dla „Najlepszy projektantów wnętrz” przyznaną za stworzenie fascynujących rozwiązań dla sklepów. Aesop France SARL zostali nagrodzeni tytułem „Najlepszy klient usług architektonicznych” za skoncentrowaną na społeczności filozofię handlu jaką propagują.

Oprócz wymienionych kategorii specjalnych nagrody zostały przyznane również za najlepsze prace z dziedziny „Architektury”, „Wnętrza”, „Produktu”, „Komunikacji” oraz „Pomysł”. 

Przyznawane pod patronatem niemieckiej Rady Wzornictwa doroczne nagrody ICONIC reprezentują holistyczne podejście w honorowaniu wybitnych międzynarodowych projektów budowlanych i produktów. Prestiżowy konkurs oddaje również hołd wybitnym postaciom i firmom.

Ceremonia wręczenia nagród ICONIC będzie miała miejsce 5 października 2015 podczas targów Expo Real w Monachium.

  • O niemieckiej Radzie Wzornictwa (German Design Council)

    Niemiecka Rada Wzornictwa jest niezależną, działającą międzynarodowo instytucją, która wspiera firmy w skutecznym komunikowaniu umiejętności projektowych, jednocześnie mając na celu zwiększenie zrozumienia dla działań projektowych wśród ogółu społeczeństwa. Założona w 1953 roku z inicjatywy niemieckiego Bundestagu (niższa izba niemieckiego parlamentu) jako fundacja, niemiecka Rada Wzornictwa zobowiązała się do wspierania wysokiej klasy wzornictwa poprzez swoje konkursy, wystawy, konferencje, seminaria i publikacje. Obecnie ponad 210 firm z kraju i zagranicy jest członkami fundacji Rady – to około 2 milionów osób na całym świecie.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!