REKLAMA

Telewizor na miarę potrzeb nowoczesnego wnętrza

uk | 06 lut 2015 10:21 0
W nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się telewizor o zakrzywionym ekranie. Fot. Samsung

Zakrzywiony telewizor w "kąciku filmowym", salonie czy pokoju dla gości, może być ważnym elementem nowoczesnego wnętrza, ponieważ łączy technologie z estetyką.

Wygięty telewizor wydaje się być także znacznie większy niż płaski. Panoramiczny ekran daje poczucie, jakby widz znajdował się w samym centrum akcji. To wszystko wpływa również na estetykę wnętrza - telewizor o zakrzywionym ekranie podkreśla minimalistyczny, nowoczesny charakter salonu. Niekiedy też jego kształt nawiązuje stylistycznie do form mebli o delikatnie zakrzywionych krawędziach.  

Cały obraz wyświetlany na zakrzywionym ekranie znajduje się w tej samej odległości od oczu widza. Dodatkowo, wszystko co w danej chwili oglądamy jest bardzo wyraźne i pozbawione zniekształceń. Dzięki temu możemy cieszyć się naturalnością i głębią obrazu oglądanego w trójwymiarze, co w praktyce „przenosi” nas do prawdziwego świata.

Duże znaczenie przy zakrzywionym ekranie ma jego rozdzielczość, która pozwala wydobyć odpowiednie walory obrazu. Więcej pikseli oznacza większą szczegółowość oraz lepszą jakość. Powszechnie używane TV Full HD mają 1920 pikseli w poziomie i 1080 pikseli w pionie, podczas gdy obraz Ultra HD ma parametry 3840 x 2160.

Zapewnia to oczywiste korzyści w postaci ostrzejszego i wyraźniejszego obrazu. Różnice będą widoczne m.in. podczas oglądania zdjęć wykonanych profesjonalnym aparatem. Na dużym ekranie UHD staje się to wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem, ponieważ obraz jest w wyświetlany w nieporównywalnie lepszej jakości.

Filmy oglądane na zakrzywionym ekranie będą natomiast jeszcze bardziej realne, jeśli wyświetlone zostaną w technologii 4K. Wysokiej jakości standard o parametrach 4096 x 3112 gwarantuje bowiem doskonały obraz.

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!