REKLAMA

Tomek Rygalik Designerem Roku!

mg | 23 paź 2015 13:47 0

Tomek Rygalik otrzymał tytuł "Designera Roku 2015". Od 2006 roku nagrodę dla najlepszego polskiego projektanta przyznaje prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Konkurs "Designer Roku" od 10 lat towarzyszy organizowanemu przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego prestiżowemu konkursowi "Dobry Wzór", którego celem jest nagradzanie projektów łączących funkcjonalność z oryginalnym wzornictwem. W gronie osób uhonorowanych tym tytułem znalazły się tak rozpoznawalne w środowisku projektowym postacie, jak choćby Piotr Kuchciński czy Tomasz Augustyniak. W 2015 roku tytuł trafił do rąk Tomka Rygalika.

W uzasadnieniu można przeczytać: To projektant, który zdołał stworzyć swój własny, rozpoznawalny styl produktów, zwłaszcza mebli, charakteryzujący się wyraźnie wyrzeźbionymi bryłami, integralnie łączącymi w sobie część funkcjonalną i konstrukcję nośną z podstawą. Charakterystyczną cechą detalu, łatwo identyfikującą autora, jest kształtowanie różnych części konstrukcyjnych tak, by uzyskać łączną, jednolitą powierzchnię zewnętrzną, np. bryłowe meble tapicerowane, stoły z nogami wpisanymi w zewnętrzny obrys blatu, lampy z nogami zintegrowanymi z abażurem. Taki styl kształtowania formy odbiega od tradycyjnych rozwiązań powszechnie stosowanych w meblarstwie i wymaga od producenta zrozumienia celowości innowacji wzorniczej. Sukcesy w realizacji wdrożeń oraz w rynkowym powodzeniu produktów według projektów tego projektanta dowodzą jego skuteczności. Skuteczności bardzo innowacyjnego designu.

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!