REKLAMA

Trendy w aranżacji wnętrz na 2018 rok

Redakcja Archiconnect.pl | 12 lut 2018 08:33 0

Co nowego w aranżacji wnętrz przyniesie 2018 rok? Czy biel i szarości nadal będą królować w naszych domach? Jakie materiały i dodatki będą modne? Trendy na 2018 rok prognozuje projektantka Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN.

Trendy - style. Nie spodziewajmy się radykalnych zmian. Nadal panować będą dotychczas obowiązujące style, jak nowoczesny, skandynawski czy loftowy, przybiorą jednak nieco inne oblicze. Aby dostosować wystrój wnętrz zaaranżowanych dwa czy trzy lata temu, wystarczy sięgnąć po modne dodatki i zmienić kolorystykę, np. przemalowując część ścian i wymieniając kilka poduszek czy innych drobiazgów.

Trendy - kolorystyka. Wszechobecne biele i popielate szarości powoli ustępują miejsca głębokim odcieniom, jak bordo, granat, ciemny turkus, grafit a nawet czerń. Takie zdecydowane kolory wprowadzają do aranżacji bardzo wyrazisty, wręcz zmysłowy klimat i znakomicie komponują się z wieloma innymi kolorami. Zwolennicy lekkich, jasnych wnętrz mogą jednak spać spokojnie. Równie modne są bowiem łagodne pastele, czyli mocno rozbielone róże, błękity, zielenie i fiolety. Silny od kilku sezonów nurt powrotu do natury powoduje, że na czasie pozostaje również paleta barw ziemi (brązy, beże, szarości).

Trendy - materiały. Tutaj zdecydowanie stawiamy na drewno, drewno w każdej postaci! Na podłodze, jako okładzina fragmentów ścian czy sufitów oraz w formie mebli. Tendencją obserwowaną w aranżacji kuchni jest łączenie drewna z płytą lakierowaną na ogół na ciemne kolory. Jeśli chodzi o materiały, prawdziwym hitem jest również marmur. Stosowany nie tylko w formie blatów czy okładzin ściennych, ale również jako motyw dekoracyjny na poduszkach, obrazkach i innych dodatkach. Z metali zaś pojawiło złoto, kojarzone dotąd ze stylami pałacowymi i mieszczańskimi. Teraz ma opromieniać swym blaskiem nowoczesne aranżacje, dodając im ciepła, elegancji i splendoru.

Trendy - formy. W cenie nadal pozostają geometryczne kształty, powściągliwość i prostota. Wskazane jest jednak wprowadzanie elementów kontrastowych, aby przełamać monotonię minimalistycznych wnętrz. Kanapa lub inny mebel o ozdobnej formie, inspirowanej dawnym europejskim czy orientalnym wzornictwem, ożywi i doda indywidualnego charakteru aranżacji.

Trendy - dodatki. W tym roku królują rośliny. Kwiaty stoją w wazonach, rosną w doniczkach i miniszklarniach, umieszczonych w niemal każdym wolnym miejscu. Dzięki temu nawet loftowe aranżacje stają się przytulniejsze, zatracając typową dla siebie industrialną surowość. Bardzo modne są też wyraziste ornamenty na tekstyliach i tapetach. Takie roślinne wzory w rozmiarze XXL i zdecydowanych kolorach są w stanie nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!