REKLAMA

Tworzysz, kreujesz, jesteś młody? To konkurs dla Ciebie!

Mariusz Golak | 27 marz 2014 08:50 0

Do 31 maja br. swoje prace mogą zgłaszać wszyscy młodzi projektanci, którzy chcą wziąć udział w konkursie "make me!". To jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dedykowanych dla młodych projektantów. Na zwycięzcę czeka 20 tys. zł!

Konkurs "make me!" adresowany jest do desingerów, makersów, studentów i absolwentów, przede wszystkim kierunków artystycznych i projektowych, którzy rozpoczynają właśnie przygodę z tworzeniem obiektów o potencjale wdrożeniowym. Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych zgłoszeń, które później prezentowane są podczas festiwalu na wystawie pokonkursowej. 

W drugim etapie jury przygląda się na żywo wyselekcjonowanym prototypom i wybiera zwycięzcę, który otrzymuje nagrodę główną – 20 tys. zł. Najważniejszym celem konkursu "make me!" jest wyławianie i wspieranie tych młodych projektantów, którzy są już gotowi do startu i mają dobry pomysł. 

Nasze 6-letnie doświadczenie pokazuje, że Ci, którzy zdecydowali się na zgłoszenie czegoś więcej niż pracy semestralnej lub przynajmniej podjęli wysiłek opracowania jej pod kątem wymogów konkursu i w rezultacie weszli do finału, wiedzą, że było warto – radzi Małgorzata Żmijska, dyrektor programowa Łódź Design Festival, imprezy, której częścią składową jest konkurs.

O tym, że warto zgłosić projekt na "make me!" przekonuje także Jan Lutyk, którego projekt Ribbon zwyciężył  w 2012 roku: Dla mnie wygrana była początkiem lawiny wydarzeń i doświadczeń. Zaproszenia na wystawy, festiwale, kontakty z różnymi ciekawymi ludźmi, którzy gdzieś, na kolejnej wystawie czy on-line, zobaczyli mój projekt. Ponadto ogromne wsparcie psychiczne, zachęta do tego, żeby mierzyć wysoko. No i oczywiście zastrzyk finansowy, który pozwala na niezależne działanie przez jakiś czas, realizację kolejnego projektu, wdrożenie czy bardzo długie wakacje...

Wszyscy finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, które się przed nimi otworzyły dzięki udziałowi w konkursie – prezentacje na dodatkowych wystawach i publikacje, a co za tym idzie –rozpoznawalność i łatwiejszy start w środowisku projektowym.

Termin zgłoszeń mija 31 maja br., więcej informacji można znaleźć www.lodzdesign.com.

  • Oni rekomendują konkurs "make me!"

   1.            
    • Czesława Frejlich, redaktor naczelna 2+3D

     W kraju mamy wiele konkursów organizowanych z myślą o młodych projektantach. Zazwyczaj to komercyjne imprezy nastawione na dobro organizatorów. "make me!" to konkurs promujący młodych poprzez dobrze zorganizowaną wystawę, którą odwiedza liczne grono zwiedzających, a wysoka nagroda niewątpliwie poprawia kondycję materialną wchodzących w życie zawodowe dizajnerów.
       

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!