REKLAMA

V Forum Dobrego Designu: biuro

Redakcja Archiconnect.pl | 07 gru 2017 16:28 0

O najnowszych trendach w aranżacji przestrzeni biurowych rozmawiali podczas V edycji forum dobrego designu projektanci, architekci i przedstawiciele firm. Dyskusję rozpoczęła prezentacja Anna Vonhausen dyrektor kreatywnej z firmy Vank, która przybliżyła działalność spółki oraz zaprezentowała najnowszy produkt - fotel biurowy V6.

Uczestnicy dyskusji zastanawiali się nad przestrzenią biurową typu open space – o plusach, minusach i przyszłości takie formy przestrzeni pracy. Czy całkowicie zniknie za 10-20 lat? A może zastąpi ją całkowicie coś innego. Architekt Pani Anna Irek podkreśliła, że "inwestorzy pożądają takiego rozwiązania ponieważ myślą, że to jest ekonomiczne." Dodając, że problemy pracowników spowodowane przebywaniem w przestrzeniach typu open space np. zwolnienia lekarskie powodują, że jest to złudna ekonomia.

Poruszony został temat przestrzeni wielofunkcyjnych. Czy jest pożądana forma przestrzeni biurowej? Pan Jakub Wiśniewski mówił, że zawsze trzeba sprawdzić co jest danej firmie potrzebne – wykonać badania, sprawdzić specyfikę pracy. Dodał też, że trzeba pomóc inwestorowi zdiagnozować jego potrzeby.

Prelegenci poruszali również tematykę współpracy między architektem, dostawcą i inwestorem, jak również to, jak będziemy i gdzie będziemy pracować za kilka, kilkanaście lat.  

W dyskusji udział wzięli (kolejność alfabetyczna):
• Magdalena Federowicz-Boule, architekt, prezes zarządu, Tremend
• Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka
• Anna Irek, architekt, partner, Studio Projektowania Wnętrz Komercyjnych MUSU
• Magdalena Lubińska, prezes, Code Design
• Jakub Wiśniewski, architekt, założyciel, JMW Architekci
• Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna, VANK
• Moderator: Mariusz Golak, redaktor prowadzący magazynu „Meble Plus”

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!