REKLAMA

V Forum Dobrego Designu: Design Workshop z René Hougaardem

Redakcja Archiconnect.pl | 07 gru 2017 15:36 0

Gość specjalny Forum Dobrego Designu, René Hougaard, designer, właściciel, Arde design studio poprowadził podczas imprezy warsztaty dla projektantów.

Współpracujący z firmą BoConcept duński wizjoner poprowadził warsztaty z cyklu Design Workshop towarzyszące Forum Dobrego Designu. Podczas spotkania z designerem uczestnicy mogli zadawać pytania na dowolne tematy dotyczące wzornictwa. Pytano o inspiracje, doświadczenia zawodowe i opinie na temat designu. 

René Hougaard opowiadał o rozmaitych sytuacjach ze swojej kariery, przytaczając także różnorakie anegdoty, jak choćby sytuacja, w której pokłócił się z fabryką produkującą meble, według której jego projekt był niemożliwy do wykonania. Chodziło o krzesło z oferty firmy BoConcept, które ma specyficznie wyprofilowane oparcie, co wpływa na jego wygodę. Designer wykonał prototyp w swojej pracowni i przetestował rozwiązanie ręcznie, co dało mu pewność, że podobny efekt osiągnie również maszyna. Mając tę pewność nie bał się obstawać przy swoim. Jak sam zresztą mówił, Pracując z dużymi firmami, trzeba nauczyć się wierzyć w siebie i bronić swojej opinii.

Projektant mówił przy okazji, że każdy produkt przez niego tworzony zawsze powstaje najpierw w jego pracowni. - Mimo, że maszyny powoli "przejmują" fabryki, wciąż musimy polegać również na manufakturze ręcznej. Kiedy przygotowuję produkt, najpierw robię jego prototyp własnymi rękami. Dzięki temu zyskuję wiele informacji - jeżeli czegoś nie jestem w stanie zrobić ręcznie, maszyna również tego nie zrobi - przekonywał projektant.

Wśród uczestników warsztatów byli projektanci wnętrz i osoby zajmujące się produkcją mebli, a także młodzi przedsiębiorcy uruchamiający własne startupy. Chętnie zadawali pytania, korzystając z doświadczenia projektanta, który osiągnął sukces.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!