REKLAMA

W centrum chińskiego ogrodu powstanie niezwykła biblioteka

Redakcja Propertydesign.pl | 29 gru 2016 10:47 0
Fot. mat. prasowe

Pracownia Schmidt Hammer Lassen Architects wygrała międzynarodowy konkurs na projekt nowej biblioteki miejskiej w Szanghaju.

Szanghaj jest dziś jednym z najludniejszych miast na świecie - liczy sobie 25 milionów mieszkańców. Działa też tu od 1847 roku centralny system bibliotek. W konkursie na nowy budynek biblioteki centralnej pracownia Schmidt Hammer Lassen Architects pokonała takich projektantów jak Kengo Kuma, David Chipperfield czy Dominque Perrault. Liczący 110 tys mkw obiekt będzie ulokowany w dzielnicy Pudong District - blisko Century Park, największego, liczącego sobie 140 hektarów parku w mieście.

Obiekt zaprojektowany przez Schmidt Hammer Lassen Architects to monolityczna bryła unosząca się nad koronami drzew. Będą to dwa pawilony z 1200 miejscami siedzącymi, przestrzenią wystawienniczą i konferencyjną oraz dedykowaną dzieciom biblioteką otwartą na dziedziniec i ogród. 

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!