REKLAMA

W Częstochowie powstanie park wodny

Redakcja Propertydesign.pl | 11 sty 2017 18:12 0
Fot. pixabay.com

Miasto Częstochowa ogłosiło przetarg na projekt i budowę aquaparku przy ul. Dekabrystów 45. Obiekt, który powstanie do 2020 roku, będzie zlokalizowany obok istniejącej tam pływalni letniej. W planach powstanie parku wodnego o ok. 3,6 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Jak informuje oficjalny portal miejski Częstochowy, inwestycja będzie obejmować rozbudowę obecnej pływalni o budynek z basenami krytymi, przebudowę istniejących dróg oraz budowę parkingów. W programie funkcjonalno-użytkowym zaplanowano m.in. basen do pływania, baseny rekreacyjne, basen ze sztuczną falą, dziką i leniwą rzekę, brodzik dla dzieci oraz baseny dla zjeżdżalni rurowej i rodzinnej. W aquaparku ma powstać też strefa saunarium i odnowy biologicznej.

Projektowany obiekt usytuowany zostanie w południowej części działki administrowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - od strony ul. Dekabrystów. Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, zobowiązany będzie do kompleksowego zaprojektowania i wykonania całego obiektu, a także m.in. uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!