REKLAMA

W przedwojennym banku powstanie luksusowy hotel

Redakcja Propertydesign.pl | 18 kwi 2017 21:14 0
Gmach dawnego Banku Polskiego w Gdyni. Fot: KristofferS, wikimedia.org, licencja: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 (CC-BY-SA 3.0)

W kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego, u zbiegu ul. 2 Maja i 10 Lutego w Gdyni, powstanie luksusowy butikowy hotel.

– To będzie ogromne wyzwanie. Budynek znajduje się w rejestrze zabytków i jest pod ścisłą ochroną konserwatorską, dlatego wszystkie prace będą uzgadniane z konserwatorem zabytków. Odrestaurujemy go z należytą pieczołowitością, dbając jednocześnie o to, by – już jako hotel –zachwycał przyszłych gości nie tylko architektonicznymi detalami, ale także najwyższym komfortem – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding.

Nowe życie otrzyma też piękna, przestronna sala operacyjna, która znajduje się na pierwszym piętrze gmachu. Powstanie tam elegancka restauracja i hotelowe lobby. Ze względu na złożoność procedur i stopień skomplikowania projektu nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace rewitalizacyjne i jak długo potrwa przystosowanie budynku do nowych funkcji. Nie zapadły także decyzje co do wyboru operatora hotelowego.

Przeczytaj cały artykuł

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!