REKLAMA

Warszawskie święto designu – Wawa Design Festiwal 5-14.09.2014 r.

Mariusz Golak | 03 wrz 2014 00:56 0

W dniach 5-14 września 2014 r. w Soho Factory odbędzie się druga edycja warszawskiego festiwalu designu "Wawa Design Festiwal". W tym roku patronuje mu hasło "Przynależność".

Przez 10 dni (5-14 września 2014 r.), od godziny 11.00 do 19.00, na terenie Soho Factory (przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie) będzie można obcować z tym wszystkim, co wiąże się ze sztuką projektowania. Wystawy, pokazy filmowe, panele dyskusyjne, wykłady, a także warsztaty z projektowania – to tylko ramowy układ najważniejszych propozycji.

Tegoroczna edycja "Wawa Design Festiwal" ma unaocznić gościom festiwalu, a także nam samym – ludziom na co dzień związanym z tworzeniem i promowaniem sztuki użytkowej, jak znacząco na projektach odbija się to, kim jesteśmy. Każdy z nas rodzi się z pakietem zakodowanych danych, które wpływają na wszystko, co robimy. To, kim jesteśmy, kim będziemy, jak zaprojektujemy własny i otaczający nas świat, jest determinowane tym, skąd pochodzimy, gdzie i z kim się wychowaliśmy, czy do jakiego środowiska przynależymy. W designie te zależności odbijają się wyjątkowo wyraźnie – podkreślają kurator festiwalu Iwona Kowalczyk i Viola Orzechowska ze Stowarzyszenia DizajnSkłaD.

W tym roku na stołeczną część festiwalu złożą się trzy elementy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi Warszawą, cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak”, prezentująca projekty stołecznych projektantów, oraz pokaz prac dyplomowych studentów m.in. wydziałów wzornictwa i architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Jednak zamierzeniem organizatorów jest przede wszystkim promocja tego, co na polskiej scenie designu najciekawsze – niezależnie od miejsca urodzenia twórców, dlatego zaprosili oni kuratorów m.in z Poznania, by w ten sposób warszawskiej publiczności pokazać wystawy znane wcześniej z "Poznań Design Days" czy "WrocLove Design".

W ramach festiwalu odbędą się również Targi wyRÓBkup, podczas których projektanci zaprezentują nie tylko swoją twórczość, ale także swój warsztat (13-14 września 2014 r., Soho Factory) oraz V Edycja Warszawskich Targów Designu "Wzory", tym razem skupionych wokół wzornictwa ogrodowego (7 września 2014 r., Królikarnia). Nie zabraknie również warsztatów organizowanych przez Oddam Odpady.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!