REKLAMA

Warsztaty „Dobry Tydzień Projektanta”

ps | 21 wrz 2015 15:07 0

Obecna czwarta już edycja Warsztatów odbyła się w dniach od 1 do 8 września, w ramach wspólnej akcji dobrodzieńskich producentów mebli, „Meble i muzyka w Dobrodzieniu”. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni laureaci 8. edycji Konkursu „Wizja Wypoczynku”.

Ośmiu młodych projektantów, w 2-osobowych, losowo dobranych zespołach, pracując z czterema przedsiębiorcami meblarskimi (Kler, Halupczok, M+Meble, Ragaba), wypracowało prototyp mebli, w założonej stylistyce skandynawskiej.

W ramach Warsztatów powstało 8 projektów, z których 4 zostały zrealizowane:

SOFA MJUK: została zaprojektowana na bazie wersalki z funkcją spania. Założeniem projektanta było uzyskanie ciekawej formy odbiegającej od standardowych wersalek i jednocześnie nawiązanie do stylu skandynawskiego. Projekt został zrealizowany przy współpracy Patrycji Kryszczuki Katarzyny Szczesnej z firmą Kler.

BOJLE: projekt zakłada możliwość modułowości mebla, gdyż jest to system przechowywania, którego elementy mogą być zestawiane w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb użytkownika. Zaś zmieszanie surowej bieli z naturalnym kolorem drewna sprawia, że kompozycja ta nabiera stylistyki skandynawskiej. Projekt ten powstał przy współpracy Iwony Lisieckiej i Kingi Pawlik z firmą Halupczok.

REGAŁ MODUŁOWY HOPPI: ma on zastosowanie zarówno w sypialni, pokoju dziennym jak i w biurze czy garderobie. Rozbudowany system zapewnia różne możliwości konfiguracji elementów do przechowywania. Można także wykorzystać go jako przegrodę na środku pokoju. Uproszczone rozwiązania konstrukcyjne nawiązują do skandynawskiej stylistyki. Różne opcje kolorystyczne wykończeń umożliwiają kształtowanie wyglądu według potrzeb klienta. Projekt powstał przy współpracy Małgorzaty Łyszczarz i Iwo Reszczyńskiego z firmą M+Meble.

STÓŁ SLAJD: stół składa się z dwóch minimalistycznych blatów znajdujących się na różnych wysokościach, które rozsuwają się w pozycji poziomej. Dolny blat oferuje dodatkowe miejsce do spożywania posiłków, a jego wysokość jest wyjątkowo komfortowa dla dzieci. Dolny blat jest też szczególnie przydatny w ograniczonych przestrzeniach mieszkalnych, gdzie jednym ruchem można ukryć coś we wnętrzu stołu. Projekt powstał przy współpracy Joanny Walkowiak i Wojciecha Szczupak z firmą Ragaba.

Wystawa prac powstałych podczas tegorocznych Warsztatów będzie prezentowana podczas przyszłorocznej Areny Design w Poznaniu.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!