REKLAMA

We Wrocławiu powstaniu nowy hotel – Hampton by Hilton

Mariusz Golak | 27 sie 2014 10:35 0
hampton_by_hilton_city_center_west_wroclaw.jpg

W centrum Wrocławia powstanie nowy hotel – Hampton by Hilton Wrocław City Center West. Inwestor, spółka z grupy West Real Estate, stworzenie projektu powierzyła wrocławskiej pracowni Akcent. Według planów, nowy hotel wrocławski przyjmie gości w 2015 roku.

Nowy hotel we Wrocławiu będzie miał 9 kondygnacji, a jego minimalistyczna elewacja zostanie wykonana z naturalnego piaskowca. Jego charakterystyczną cechą będą duże przeszklenia zapewniające dobre nasłonecznienie wnętrz i nieograniczony widok na wrocławską starówkę. 

Ważnym założeniem projektowym było zapewnienie użytkownikom komfortowych warunków pobytu w hotelu. Służyć temu ma m.in. nietypowo wysoki parter, przybierający w górnej części formę wewnętrznej galerii, zawierającej zespół konferencyjny, bibliotekę oraz przestrzenie wypoczynkowe. Dla gości dostępna będzie również część gastronomiczna oraz zespół fitness. Funkcje rekreacyjne pełnić będzie zewnętrzne „zielone” patio, którego jedna ze ścian, o wysokości 8 metrów, stanowić będzie tzw. „żywą powierzchnię”. Projekt architektoniczny zakłada bowiem pokrycie jej zieloną, pnącą roślinnością.
Sieć Hilton ściśle przestrzega standardów projektowania i wykonania obiektów hotelowych. Istnieją wypracowane, standardowe rozwiązania, które powielane są w każdym hotelu na całym świecie. Jest to związane z polityką spółki, która zakłada, że gość powinien się czuć we wnętrzach hotelu, jak u siebie w domu. We wszystkich hotelach stosowane są niemal identyczne elementy wyposażenia i kolorystyka, które pozwalają na wizualne odwzorowanie pokoi oraz przestrzeni hotelowej. Podobnie będzie we Wrocławiu, gdzie konsekwentnie realizowany jest projekt zatwierdzony przez przedstawicieli sieci Hilton – wyjaśnia Andrzej Konieczny, główny projektant Hampton by Hilton Wrocław City Center West.
Warto podkreślić, że hotel Hampton by Hilton budowany jest w technologii redukującej zużycie energii. Jednym z podstawowych standardów, który musiał spełniać projekt Hampton by Hilton Wrocław City Center West, jest energooszczędność budynku oraz zastosowanie proekologicznych rozwiązań. Przejawia się to w wyposażeniu budynku we wszelkie możliwe instalacje, które nie tylko zagwarantują jak najlepsze funkcjonowanie hotelu, ale także najwyższy komfort gości.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!