REKLAMA

Wernisaż 12 życzeń: Sztuka w żywych obrazach

Źródło: Zielone Obrazy | 23 paź 2014 10:56 0
wernisaż 12 zyczen.jpg

W sobotę, 18 października br, w NEY Gallery&Prints odbył się premierowy wernisaż Zielonych Obrazów. Pokaz zatytułowany „12 życzeń” zrealizowany został przy współpracy z poetką Renatą Plagą oraz fotografem Tomkiem Sikorą.

Na otwarciu wystawy gości powitały Monika Zielińska, Nataliya Rogalska, Renata Plaga oraz Tomasz Sikora - kuratorzy projektu, którzy krótko przybliżyli gościom koncepcję wystawy i opowiedzieli o prezentowanym materiale. Każdy z wystawionych Obrazów był inny i oddawał specyficzny nastrój, emocje oraz przesłanie zawarte w poezji haiku.

Nowatorskie podejście do designu

Zaaranżowane zarówno roślinnością tropikalną, jak i sukulentami, Zielone Obrazy tworzyły barwne aranżacje i zachwycały różnorodnością kształtów i kolorów. Połączenie sztuki i natury oraz wyrafinowanego designu to nowatorskie rozwiązanie dla współczesnego człowieka w miejskiej przestrzeni.

Same wiersze powstały w efekcie odnalezienia równowagi i jednoczesnego otwarcia się na doznania płynące z głośnych metropolii. Goście mieli także okazję do zapoznania się z fotografiami Tomka Sikory, które stanowiły wielobarwne i energetyczne nawiązanie do roślinnych Zielonych Obrazów.

Użycie drobnych elementów z życia codziennego oraz drewnianych skrzynek sprawiło, że zdjęcia stały się plastycznymi obrazami przestrzennymi, przełamując stereotyp klasycznej formy fotografii. Wszystkie fotografie pokazane podczas wernisażu zostały wydrukowane w NEY Prints.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!