REKLAMA

Weź udział w konkursie – „Szkice architektoniczne, architektura wyobraźni”

ps | 15 sty 2015 14:46 0

Ten prestiżowy konkurs, organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izbę Architektów RP, skierowany jest do studentów architektury. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na tegorocznych Targach BUDMA.

Przedmiotem konkursu jest odręczny rysunek prezentujący wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury. Konkurs rozpoczął się 1 grudnia br. i potrwa do 25 lutego 2015 r. Jego uczestnikiem może zostać każdy uczeń szkoły architektonicznej (publicznej i prywatnej) na terenie kraju, która nadaje tytuł inżyniera architekta bądź mgr inż. architekta. By wziąć udział w konkursie należy w regulaminowym terminie przygotować i przesłać na adres organizatora, pracę konkursową, która wskaże jakość umiejętności warsztatowych studentów, posługujących się techniką tradycyjną, na arkuszu A2, w technice czarno-białej, z możliwością wprowadzenia jednego dodatkowego koloru.

  • Izabela Klimaszewska, Pełnomocnik Krajowej Rady Izby Architektów RP ds. Targów BUDMA.

    Celem konkursu jest umożliwienie przyszłym adeptom architektury zaprezentowanie swoich umiejętności warsztatowych w zakresie posługiwania się techniką tradycyjną. Studenci mogą korzystać z ołówka, rapidografu, pióra bądź markera. Liczymy na to, że uczestnicy konkursu przedstawią spontaniczny, intuicyjny zapis własnych emocji, swoją wizję zastosowania materiałów w architekturze.

Nagrody

Jury konkursowe wyróżni 10 prac, a trzy najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi w kwotach: 6, 4 i 2 tysiące złotych brutto. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas ostatniego dnia targów BUDMA 2015 (10-13 marca br.), a najlepsze prace będzie można obejrzeć na specjalnej wystawie w trakcie trwania targów.

W skład jury wchodzą:

  • prof. dr hab. arch. IARP Marian Fikus (przewodniczący),
  • prof. dr hab. arch. IARP Jerzy Gurawski,
  • prof. dr hab. Marek Owsian,
  • prof. dr hab. Andrzej Wielgosz,
  • art. grafik Elżbieta Radzikowska

 

Organizatorem konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izba Architektów RP, Patron Honorowy targów BUDMA 2015. Dokładny regulamin konkursu znajduje się na stronie targów.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!