REKLAMA

Wieża Eiffla w Paryżu przechodzi renowację

ps | 07 lip 2015 11:09 0

Pierwszy etap prac remontowych zabytku trwał dwa lata. Właśnie oddano do publicznego użytku pierwszy poziom Wieży Eiffla. Za jej koncepcję i realizację odpowiedzialny był francuski architekt – Alain Moatti z biura architektonicznego Moatti – Riviére.

Projektant stanął przed wyzwaniem stworzenia przyjaznej, miejskiej strefy dla wszystkich odwiedzających ten zabytkowy obiekt. W efekcie powstały trzy strefy: pawilony handlowe i restauracje, otaczająca je multimedialna galeria oraz centralny, przeszklony plac pozwalający turystom doświadczyć i docenić wysokość oraz unikalną konstrukcję wieży.

Kluczowym etapem renowacji było także zaprojektowanie estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni łazienkowej. Potrzeba rozwiązań innowacyjnych, łączących w sobie wyjątkową jakość oraz design skłoniła SETE (Société d’Exploitation de la Tour Eiffel) do nawiązania współpracy z firmą Roca. Dotychczasowe realizacje publicznych łazienek w znanych obiektach na świecie zapewniły stowarzyszenie o wysokiej jakości produktów tej właśnie marki.

Ze względu na twórczość Gustava Eiffla i pierwotny projekt konstrukcji postanowiono, że wspólną cechą całej renowacji będzie zastosowanie oryginalnego koloru wieży – weneckiej czerwieni. Dział rozwoju i badań Roca zdecydował się na produkcje limitowanej edycji ceramiki sanitarnej z użyciem tego odcienia, ponieważ w DNA firmy znajduje się wyznaczanie trendów w projektowaniu wnętrz. Designerzy Roca są świadomi, że tak odważne realizacje mogą stać się również inspiracją podczas aranżacji prywatnych stref kąpielowych.

W efekcie renowacji na pierwszym piętrze wieży powstały dwie przestrzenie łazienkowe – w Pawilonie Eiffla oraz w Pawilonie Ferrié. Wynikiem podjętych przez Roca decyzji Pawilon Ferrié został wyposażony w umywalki Diverta, toalety Meridian N oraz pisuary z serii Site zachwycające geometrycznymi kształtami oraz swoim wyrazistym, czerwonym kolorem. Natomiast w Pawilonie Eiffa zaprojektowano łazienkę z białą ceramiką z serii Amberes i Meridian kontrastującą z czerwonymi ścianami pomieszczenia.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!