REKLAMA

Wieżowiec Q22 otrzymał najlepszy wynik w certyfikacji BREEAM

Źródło: BuroHappold | 24 lis 2014 11:07 0

W samym centrum biznesowym Warszawy, przy. Al. Jana Pawła II powstaje 155-metrowy wieżowiec o powierzchni 50 tys. m², którego inwestorem jest Echo Investment. BuroHappold Engineering jest odpowiedzialne za wielobranżowy projekt inżynierski oraz przeprowadzenie certyfikacji BREEAM dla tego ambitnego przedsięwzięcia.

Q22 otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 79,1%, plasującym go na pierwszym miejscu wśród nielicznej grupy biurowców w tej kategorii Polsce. Jest to potwierdzenie, że wieżowiec wyznacza nowe standardy dla powierzchni biurowej oraz zrównoważonego budownictwa, przy jednoczesnej maksymalizacji powierzchni użytkowej.

Aby osiągnąć założenia certyfikacji, zespół BuroHappold skorzystał z szerokiego doświadczenia w dostarczaniu najlepszych rozwiązań z zakresu zrównoważonego projektowania i optymalizacji budynku, wprowadzając szereg innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest trzyszybowa fasada, która zapewnia lepszą termalną oraz akustyczną izolację, minimalizując straty oraz maksymalizując zyski ciepła zimą. Pełne przeszklenie budynku gwarantować będzie odpowiedni dostęp światła dziennego, minimalizując przy tym zapotrzebowanie na energię do oświetlenia sztucznego.

Instalacja HVAC oraz system oświetlenia pozwalać będą na strefowanie, w zależności od indywidualnych potrzeb najemców. Na pochyłym, przeszklonym dachu, zaprojektowany został również system fotowoltaiczny. Energia odnawialna, generowana przez ten system, będzie używana do zasilania punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!