REKLAMA

Właśnie tym wyposaża się wnętrza! Targi Home Decor – fotorelacja

ps | 15 marz 2016 14:47 0

Targi Home Decor w Poznaniu, zgromadziły prawie 150 wystawców. Zaprezentowane zostały dekoracje, oświetlenie, tekstylia, a także wyposażenie łazienek i kuchni. W tym sezonie królują we wnętrzach styl prowansalski oraz industrialny.

Jak wynika z prezentowanej ekspozycji, w tym roku najmodniejsze będą ceramiczne lub rzeźbione w drewnie dodatki w stylu prowansalskim: w różnych odcieniach bieli, szarości i fioletu. Zwiedzający targi Home Decor mogli wybierać wśród setek wariantów wazonów, ozdobnych donic, ramek, na których znajdowały się motywy przewodnie tego stylu: lawenda, świeże zioła, ptaki i winorośle. Wiejska sielanka, kojarzona z prowansalskimi wnętrzami towarzyszy również dekoracjom w stylu shabby chic. „Sfatygowany szyk” jest szczególnie widoczny w nowych kolekcjach kuferków, retro zegarków z motywami decoupage, poduszkach z sentencjami, niewielkich komodach i toaletkach. Nadgryzione zębem czasu przedmioty mają charakter mocno sentymentalny, wyrażają tęsknotę oraz fascynację dawnymi czasami.

Zaskakujące jest zatem, że równie dużą popularnością na targach cieszył się chłodny, przemysłowy styl industrialny: minimalistyczny design, betonowe ozdoby, emaliowane kubki czy modernistyczne lampy pasujące idealnie do wielkomiejskich loftów. Dekoracje w tym charakterze są skierowane z kolei do klienta, który żyje szybko, kieruje się zasadą less is more, większą wagę przykłada do kariery i życia towarzyskiego niż idyllicznego spokoju. Na stoiskach z tekstyliami dominowały pastele i naturalne materiały. Jak podkreślali specjaliści, w ostatnim czasie w tej branży powstaje wiele innowacji technologicznych, takich jak m.in. materiały opóźniające rozprzestrzenianie się ognia, czy tkaniny niewchłaniające płynów, co umożliwia łatwe utrzymanie mebli w czystości. O tym, że moda przenika do różnych branż świadczy chociaż motyw frędzli, który stał się przebojem nie tylko na światowych pokazach, ale również okazał się doskonałym motywem m.in. na dekoracyjnych poduszkach.

W tym roku po raz pierwszy na targach powstała Prestige Zone – Strefa Marek Premium. W zaaranżowanej przestrzeni pojawiły się produkty klasy Premium firm specjalizujących się w oświetleniu, ceramice, dekoracjach, tekstyliach, akcesoriach i meblach. Było sporo klasycznych obiektów, ale nie zabrakło nowoczesnego designu, który łączy tradycję z nowymi trendami. W pobliżu została utworzona Bloggers Zone, gdzie znani blogerzy umeblowali i udekorowali przykładowe wnętrze mieszkalne. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!