REKLAMA

Wnętrzarskie trendy na wiosnę 2018

Redakcja Archiconnect.pl | 05 kwi 2018 12:42 0

Liście, złoto i styl etno – to one mają zdominować wnętrza naszych mieszkań w najbliższym sezonie.

Styl urban jungle i motyw liści podbił serca dekoratorów. Nie unikają nadmiaru zielonej barwy oraz wielu roślin zgromadzonych w jednym pomieszczeniu. Modny jest również jeden mocny, tropikalny akcent, np. roleta czy zasłona z tkaniny w roślinny wzór. Świetnie sprawdzą się obrazy z motywem palmy, monstery czy paproci. Wszechobecną dekoracją jest również pojedynczy liść popularnej monstery umieszczony w szklanym wazonie.

W domach znów króluje złoto! Tym razem nie nawiązujemy jednak do stylu mid-century, lecz zestawiamy złoto z surowym wnętrzem. Zdaniem dekoratorów dodatki w kolorze szlachetnego kruszcu wyglądają najlepiej w nowoczesnej aranżacji. Sprawdzą się zwłaszcza w loftach lub mieszkaniach o ciemnych ścianach: grafitowych, czarnych, butelkowozielonych lub granatowych.

Ekologia to jeden z najważniejszych współczesnych trendów. Najłatwiej wprowadzić go do mieszkania za pomocą dodatków! Dekoracje powinny być wykonane z ekologicznych materiałów i nawiązywać do stylu etno.

Zobacz jakie trendy na 2018 rok prognozuje Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!