REKLAMA

Wnętrze autorstwa Macieja Zienia

Mariusz Golak | 20 lip 2014 00:30 0

W krakowskim Angel Wawel powstanie apartament pokazowy autorstwa Macieja Zienia. Inspiracją dla znanego projektanta mody i architekta wnętrz była historia szlacheckiego i mieszczańskiego Krakowa.

Angel Wawel to królewski adres w Krakowie, z okien apartamentu roztacza się widok na zamkowe wzgórze – mówi Maciej Zień, projektant mody i architekt wnętrz. Inspiracją do powstania projektu była więc… husarska zbroja. W  czerpaniu z tego źródła starałem się jednak uniknąć przesadnej dosłowności.

W pracowni Zień Home powstał projekt 220-metrowego penthouse’u, który znajdzie się na 2 piętrze w zabytkowej, najbardziej prestiżowej, części Angel Wawel. Wnętrze obejmuje otwartą przestrzeń dzienną, składającą się z przestronnego hallu oraz połączonych ze sobą kuchni, jadalni oraz salonu. Strefa prywata to master bedroom, 2 sypialnie, gabinet oraz 2 łazienki.

Centralnym punktem strefy dziennej będzie kominek. Atmosferę miejsca będzie tworzyć także przyjazna kolorystyka w odcieniach ecru, beżu i granatu, a także czerni i bieli. W projekcie zaproponowano urządzenie wnętrza z wykorzystaniem designerskich mebli oraz użycie najwyższej jakości materiałów, tkanin, naturalnego kamienia i drewna.

Wszystkie dotychczasowe projekty Zień Home wyróżnia niezwykła estetyka, wygoda oraz funkcjonalność. Te cechy bliskie są koncepcji Angel Wawel, dlatego zaproszenie do współpracy Macieja Zienia było dla nas oczywistym wyborem – mówi architekt wnętrz, Magdalena Jaroszewska z Angel Wawel.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!